VAN HABERLERİ

Sivil Savunma Günü

AA / Ali Dağer
29.02.2016 - 18:08Son Güncelleme :
AA / Ali Dağer

VAN (AA) - Erciş ilçesinde 28 Şubat Sivil Savunma Günü kapsamında, Çelebibağı Sıtkı Kürüm İlkokulu'nda, yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
Erciş Belediyesi itfaiye ekipleri, okuldaki öğretmen ve öğrencileri, uygulamalı olarak yangın tüpleriyle yangına müdahale ve olası bir yangında nasıl hareket edilmesi gerektiği konularında bilgilendirdi.
Ekipler, temsili olarak 2'nci katta mahsur kalan Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Baysal'ı ve öğretmenleri, okuldan başarılı şekilde tahliye etti.
Mahsur kalan öğretmenlerin de binadan tahliye edilmesinin ardından okulun bahçesinde yakılan ateşe, yangın söndürme ekibinde yer alan Baysal ve öğretmenlerden Adem Rıza Çiçek yangın tüpüyle müdahale etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Sivil Savunma Günü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 18 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivil Savunma Günü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı