Gündem Haberleri

  Sivil polisler, elde silah hırsız avında

  Turgay İPEK/ERZURUM, (DHA)
  16.10.2007 - 11:03 | Son Güncelleme:

  ERZURUM’da atıl durumdaki serbest bölge içinde bakır tel hırsızlığı yapıldığı yolunda ihbar alan polis memurları, kısa sürede bölgeyi abluka altına aldı. Hırsızları yakalamak için terkedilmiş binaları didik didik arayan polisler, zanlıları yakalamak için nefes kesen bir kovalamaca yaşadı. Sıkı takip sonucu, gözcülerle birlikte 5 hırsızlık zanlısı yakalanarak gözaltına alındı.

  Erzurumspor tesisleri yanında bulunan Serbest Bölgede, bazı kişilerin bakır tel elde etmek için çaldıkları kabloları yaktıkları ihbar edildi. İhbar üzerine harekete geçen sivil ve resmi polisler, Serbest Bölge’yi çember içine aldı ve arama- tarama başlattı. Bu sırada Atatürk Üniversitesi’ndeki özel güvenlik görevlilerinin Ziraat Fakültesi’ne ait tarlalarda 2 kişiyi kaçarken gördükleri yolundaki haberi üzerine telsiz anonsuyla polisler yön değiştirdi. Soluk kesen bir saatlik kovalamaca sonucu yaşları 14 ila 15 arasında değişen 2 kişi, polisler tarafından kıskıvrak yakalandı. Polis otosuna bindirilen çocuklar yer göstermeye götürülürken, onlara gözcülük yapan ve bir taksi ile kaçmaya çalışan 3 kişi daha yakalandı.

  Gözaltına alınan ikisi çocuk toplam 5 kişi, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Zanlılar, ifadeleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecek.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı