Gündem Haberleri

  Sivil örgütlere eğitim çağrısı

  Hürriyet Haber
  04.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, sivil toplum örgütlerini, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da başlatılan çalışmalara katkıda bulunmaya çağırdı.

  İngilizce öğretmeni açığının kapatılması amacıyla bir süre önce ‘Sözleşmeli İngilizce Öğretmenliği’ uygulamasının başlatıldığını hatırlatan Bostancıoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde İngilizce bilen, ancak evde oturan kadınların başvurmaları gerektiğini söyledi. Bostancıoğlu, ‘‘Ben inanıyorum ki Diyarbakır'da, Adıyaman'da, diğer il eğitimi verebilecek hanımefendiler evde oturuyor. Subay eşleri, eczacılar.. Onların sözleşmeli İlgilizce öğretmeni olarak eğitime katılması bir artıdır’’ diye konuştu. Sivil toplum örgütlerinin de bölgedeki okuma-yazma seferberliğine katkıda bulunabileceklerini ifade eden Bostancıoğlu, bu konuyla ilgili çalışmaların, halk eğitim merkezlerinde, valiliklerde ve kaymakamlıklarda oluşturulan komitelerle sürdürüleceğini bildirdi.

  8 yıllık zorunlu temel eğitimin uygulanmasına tüm Türkiye'nin katıldığını ve çok güzel sonuçlar alındığını vurgulayan Bostancıoğlu, ‘‘Ülkeye karşı hepimizin sorumlulukları var. Buna sivil toplum örgütleri dahil. ‘Devlet yapsın' anlayışı yok artık. Devlet elbette üstüne düşeni yapacak ama herkes de katılacak’’ diye konuştu.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı