Gündem Haberleri

  Siverek’te film gibi hırsızlık

  Mehmet SEZGİN/SİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)
  30.08.2009 - 14:50 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, filmleri aratmayan bir hırsızlık olayı yaşandı. Kimliği belirsiz kişiler, beyaz eşya deposuna girip duvarını delerek, bitişiğinde bulunan kuyumcuya ulaştı. Buradaki çelik kasayı oksijen tüpü ile açan hırsızlar, içinde bulunan 3 kilo altın ile 15 bin lirayı alarak kaçtı.

  Bugün öğle saatlerinde, İlçenin Kale Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki beyaz eşya servisinin deposunun kepenk anahtarlarının kırık olduğunu görenler durumu işyeri sahibi Sinan Utkun’a telefonla iletti. Haber üzerine depoya gelen Utkun, işyerinden bir şey çalınmadığını ama bitişiğindeki kuyumcu ile arasında bulunan 50 santim kalınlığındaki duvarın delinmiş olduğunu gördü.

  Utkun, karşılaştığı manzaranın ardından durumu polise ve komşusu olan kuyumcu 35 yaşındaki Ömer Erdoğmuş’a iletti. Olay yerine gelen polislerin yaptığı incelemede, hırsızların depoya girip, duvarı deldikten sonra girdikleri kuyumcuda bulunan çelik kasayı oksijen tüpü ile deldiklerini saptadı. Kuyumcu Ömer Erdoğmuş da, kasada bulunan 3 kilo altın ile 15 bin lira parasının çalındığını söyledi. İşyerinde parmak izi alan ve inceleme başlatan polis, hırsızlara ulaşmak için çalışma başlatırken, kuyumcu Ömer Erdoğmuş, “Gördüğüm manzara karşısında şoke oldum. Anlaşılan bu hırsızlar çok profosyonel çalışmış ve planlı şekilde hırsızlığı gerçekleştirmişler. 135 bin lira değerindeki altınım ile 15 bin liram çalınmış. Mübarek Ramazan ayında bunu yapmak reva mı?” diyerek hırsızlığa isyan etti.

  Yaşananların ardından olay yerine gelen Siverek Kuyumcular Odası Başkanı Ayhan Ekinci de, büyük üzüntü duyduklarını belirterek, hırsızların bir an önce yakalanmasını istedi.

  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı