Gündem Haberleri

  Siverek Adliyesi'ndeki olaya karışan 9 kişi tutuklandı

  Mehmet SEZGİN/SİVEREK(Şanlıurfa), (DHA)
  12.02.2011 - 20:00 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde alkollü araç kullanarak karıştığı trafik kazasında, bir kişinin ölümüne sebep olduğu iddiasıyla tutuklanan Siverek Askerlik Şube Başkanı Yarbay Fatih Aslan’ın davasının görüldüğü adliye binası önünde dün yaşanan arbedede polis tarafından gözaltına alınan 13 kişiden 9’u tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Siverek’te, 5 Aralık 2010 tarihinde alkollü olarak kullandığı otomobiliyle önündeki araca çarpan ve Mithat Kantarmış’ın ölümüne neden olan Askerlik Şube Başkanı Yarbay Fatih Arslan’ın tutuklu yargılandığı davanın dünkü duruşması öncesi, içeri girmelerine izin verilmeyen Kantarmış’ın yakınları ile polis arasında arbede çıktı. Polis zorla içeri girmek isteyen gruba biber gazıyla müdahale ederek, kendilerine direnen 13 kişiyi gözaltına aldı.

  İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulamaları tamamlanan ve ifadelerinde suçsuz olduklarını söyleyen 13 şüpheli, akşam saatlerinde ’görevli memura mukavemette bulunmak’, ’darp’ ve ’görev yaptırmamak için direnmek’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

  Polisin geniş güvenlik önlemi almasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanmaları talebiyle mahkemeye gönderildi. Nöbetçi mahkeme tarafından yargılanan 13 şüpheliden 9’u, ’Görevli memura mukavemet’ ve ’darp’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 4 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Yargılama sonunda tutuklanan 9 kişi, geniş güvenlik önlemleri arasında Siverek Cezaevi’ne konuldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı