Gündem Haberleri

  Siva'ta 164 köy yolu ulaşıma kapandı

  Hilal ÖZDEMİR/SİVAS, (DHA)-
  08.01.2011 - 12:50 | Son Güncelleme:

  SİVAS’ta dün sabahtan itibaren etkili olan ve gece boyunca süren yağış, kent merkezinin karla kaplanmasına neden oldu. Kar kalınlığının 10 santimetreye yükseldiği kent merkezinde kartpostallık manzarlar oluştu. Yağış nedeniyle kentte 164 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Dünden itibaren il merkezi ve ilçeleri etkisi altına alan kar yağışı gece boyunca da aralaıklarla devam etti. Kar kalınlığının 10 santimi geçtiği görülürken, gece boyunca belediye ekipleri kent merkezinde kar temizliği yaptı. Kar yağışı zaman zaman ulaşımda da aksalamalara neden oldu. Özellikle TIR ve benzeri yüksek tonajlı araçların kayması sonucu şehirlerarası ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşandı.

  Hafik İlçesi Durulmuş Köyü yakınlarında yolda kayan bir TIR nedeniyle Sivas- Erzincan karayolunda ulaşım bir süre yapılamadı. Kar yağışı nedeniyle Divriği- Arapkir, Şarkışla- Pınarbaşı ilçe yolları ile Mursal il yolu ayrımı, Karaçayır- Kurtlapa beldeleri, Yıldızeli Çırçır Beldesi, Şarkışla- Altınyayla yol ayrımı da ulaşıma kapandı. Kar yağışı özellikle köylerde hayatı felç etti. Yağış nedeniyle il merkezi ve ilçelerde toplam 164 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdare ekipleri kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için yoğun bir çalışma başlattı. Yağış nedeni ile enerji nakil ve iletişim hatlarının da zarar görmesi sonucu 22 köye elektrik verilemezken, 35 köyle de telefon bağlantısı kesildi.

  KARTPOSTALLIK MANZARALAR

  Kar özellikle uluşım konusunda sıkıntı yaşatırken, uzun zaman sonra etkili olan yağış meraklılarını sevindirdi. Geceden itibaren kar meraklıları kardan adam yapıp kartopu oynayarak kışın tadını çıkardı. Hafta sonuna denk gelen kar yağışı tatilde olan öğrencileri de sevindirdi. Sabah saatlerinden itibaren park ve bahçelere koşuşan öğrenciler bol bol kartopu oynayarak ve kardan adam yaparak eğlendi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı