Gündem Haberleri

  Sivas'ta TOKİ kuyruğu

  Hilal ÖZDEMİR/SİVAS, (DHA)
  17.02.2011 - 11:38 | Son Güncelleme:

  SİVAS’ta Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından alt gelir grubuna yönelik yapılan 468 konutun satışı için başvurular bugün alınmaya başladı. Ucuz konutlara sahip olmak isteyen yüzlerce kişi, erken saatlerden itibaren başvuru bürosunun önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

  TOKİ tarafından Yeni Mahalle’de yapılan konutlar için başvuru tarihi 17 Şubat- 4 Mart olarak duyuruldu. Daha önce form alanlar, başvuru tarihinin başlamasıyla birlikte Valilğe akın etti. Başvurularını ilk gün yapmak isteyenler evrak kabul bürosu önünde uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu. Başvuru yapmak isteyen yüzlerce kişi oluşan uzun kuyruk nedeniyle saatlerce soğuk havada sıra beklemek durumunda kaldı. Polis ekipleri herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması için başvuru bürosu önünde önlem aldı. İl Planma ve Koordinasyon Müdürü Gülistan Tüfekçi Başaran başvurularda ilk gün olması nedeniyle izdiham yaşandığını belirterek, "Bugün itibari ile TOKİ başvuruları başladı. Başvuru tarihi 4 Mart’a kadar sürüyor. Ancak vatandaşlarımız başvurularını ilk gün yapmak istiyor. Bu nedenle de sabah saatlerinden itibaren çok fazla yoğunluk yaşıyoruz. Kapı önünde uzun kuyruklar ve izdihamlar oluyor. Bu ortamda elimizden geldiği kadar insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Halkımızın başvurularını yapabilecekleri süre çok uzun. Bu nedenle daha sonraki günler de de yapabilirler" dedi.

  Konutlara başvurmak için, Sivas il sınırları içerisinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, TOKİ’den daha önce konut satın almamış olması ve konut kredisi kullanmamış olması, kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, 25 yaş ve üzerinde olması, aylık hane halkı gelirinin en fazla net 2 bin 600 TL olması şartları aranıyor. Satışa sunulan 64 metrekare büyüklüğündeki dairelere aylık 256 TL, 75 mektrekarelik olanlara ise 285 lira taksit ve 180 ay vade uygulanacağı öğrenildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı