« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivas'ta şampiyon bereketi

2 bin 400 yatak kapasitesi doldu, normalde 5, 10, 15 TL olan biletler 50, 250, 400’den satılıyor. F.Bahçe’ye ayrılan 3 bin adet ama diğer biletler de serbest satışta..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ŞAMPİYONLUK İÇİN BİLET NÖBETİ

BİLET İÇİN SABAHA KADAR KUYRUKTA BEKLEDİLER - Web TV

SİVAS VALİSİ KOLAT: HER TÜRLÜ TEDBİRİMİZİ ALDIK

Fenerbahçe, pazar günü Sivas 4 Eylül Stadı’nda şampiyonluk maçına çıkıyor... Geçen sezon kaçan zafer sonrası taraftarıyla bütünleşen ve gittiği hiçbir yerde yalnız kalmayan futbolcular, Sivas’ta ‘deplasmanı’ yaşamayacak.. Niye mi? Çünkü F.Bahçe taraftarı, şimdiden Sivas şehrini ihya etmeye başladı.. Ve bu maçın Sivas şehrine getirisi yaklaşık 10 milyon TL olarak hesaplandı.

İsterseniz şehirdeki otellerden başlayalım.. Sivas’taki otellerde toplam yatak kapasitesi 2 bin 400.. Ve bunların hepsi dolmuş durumda.. Hatta komşu şehirlerden de rezervasyonlar yapılmaya başlandı.. Şu an Sivas’ta tek kişilik yatacak yer bile yok, yani turizm coşmuş durumda.

4 Eyül Stadı.. Sezon içindeki maçlarda 5, 10 ve 15 TL’ye satılan biletler, bu karşılaşma için 50, 250 ve 400 TL’den bugün satışa çıkacak.. F.Bahçe’ye 3 bin bilet ayrıldı. Geri kalanlar ise serbest satışta. Yani herkes alabilir.. 50 TL’lik biletlerden 7500 koltuk var.. 250 TL’lik koltuk sayısı 4 bin ve 1500 adet de 400 TL’ye satılan biletlerden mevcut... Yani stattan gelecek gelir 2 milyon TL, neredeyse bir sezona bedel!

Tabii Sivas’a turist sıfatıyla gelecek olan F.Bahçeliler’in harcayacağı para ve yapacağı alışverişler de büyük gelir kaynağı. Şu an esnaf tüm stoklarını doldurmanın telaşına düşmüş durumda. Sivas taraftarının sezon başı 300 TL’ye aldığı kombineler de , tek maç için 500 TL’ye kapış kapış gidiyor.

Size bir detay daha.. Sivas’a cumartesi ve pazar için tüm karşılıklı seferler doldu.. Ek sefer konulması için çalışmalar başladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler