Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sivas'ta film gibi firar

  Gökhan CEYLAN/SİVAS, (DHA)
  28 Ağustos 2012 - 12:58Son Güncelleme : 28 Ağustos 2012 - 14:22

  SİVAS’ta 7 ayrı suçtan aranan ve polis ekiplerince kahve yakalanan 32 yaşındaki Adem Yıkılgan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Adliyenin üçüncü katındaki mahkemenin penceresinden atlayarak firar etmek isteyen ve topuklarında kırıklar oluşan Adem Yıkılgan kaçamadı. Ancak tedavi için götürüldüğü hastanenin mahkum koğuşundaki tavan arasından alçılı ayağı ile kaçmaya başardı.

  Sivas’ta 4 hırsızlık, 2 cinsel taciz ve 1 cinsel istismar suçundan aylardır polis tarafından aranan Adem Yıkılgan,2 gün önce gelen bir ihbar üzerine Dikilitaş mevkiindeki bir kahvede yakalandı. Dün öğle saatlerinde adliyeye çıkarılan ve tutuklanan Yıkılgan, 3’üncü kattaki mahkeme salonunun penceresinden atlayarak kaçmak istedi. Yere düşünce her iki ayağının topuklarında da kırıklar oluşan sanık yakalanarak hastaneye götürüldü. Ayakları alçıya alındıktan sonra polis ekipleri tarafından kapalı cezaevine teslim edildi. Ayaklarının tedavisinin devam etmesi için akşam saatlerinde gardiyanlar ve jandarma ekipleri eşliğinde Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen Yıkılgan burada mahkum koğuşuna konuldu.

  ASMA TAVAN ARASINA GİRDİ

  Adliyedeki kaçma girişiminde başarısız olan Adem Yıkılgan, demir parmaklıkla çevrili olan mahkum koğuşunda ellerinin kelepçeli olmamasından faydalanarak yeniden kaçma planı yaptı. Ayaklarındaki alçılardan birini çıkaran sanık, dün gece 23.40 sıralarında sandalye üzerine çıkarak, koğuşun ters tavan şeklindeki kısmına çıkıp, kaplamayı kaldırarak tavan arasına girdi. Gardiyanların şüphelenmemesi için de yastığı yatağının içine koydu. Tavan arasında yaklaşık 10 metre ilerleyen ve yandaki başka bir bölüme geçen Yıkılgan, ters tavanın çökmesi üzerine Fizik ve Rehabilitasyon merkezi kısmına düştü. Sesler üzerine gardiyanlar mahkumların bulunduğu odaya ilerlerken,Yıkılgan ise hastanenin başhekimlik bölümüne yöneldi. Çıkış kapılarının kilitli olduğunu gören sanık, yandaki pencerelerden birini açıp parmaklıklarını yerinden söktükten sonra kaçtı.

  HER YERDE ARADILAR

  Olayın fark edilmesi üzerine güvenlik güçleri alarma geçirildi. Olay yerine polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali Taş da burada hazır bulundu. Polis, jandarma ve hastane güvenlik görevlileri hastanenin içerisini didik didik aradı. Arama çalışmaları binanın içinde ve dışında yoğunlaştırıldı. Projektörler ile ağaç tepelerinden çöp konteynerlerine kadar firariyi arayan jandarma ekipleri daha sonra yakın çevredeki araziyi kontrol etti. Trafik polisleri ise kampüsten çıkan araçları durdurarak iç kısımlarını ve bagajlarını aradı. Kampus alanında geniş çaplı bir arama çalışması başlatan jandarma ekipleri çalışmalarını sabah saatlerine kadar devam ettirdi. Firariyi arama çalışmaları aralıksız sürerken, tedavi için sağlık kuruluşlarına gidebileceği düşünülerek ilgili kuruluşlara bilgi verildi. Hastane doktorları firari sanığın tedavi olmaması halinde ayaklarının kangren olabileceğini belirtti. Sanığı arama çalışmaları sürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı