SİVAS HABERLERİ

Sivas'ta akıllı çöp konteyneri uygulaması

DHA
27.03.2017 - 14:53Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS Belediyesi yer altı çöp konteynerlerini akıllı cihazlarla takip ederek, doluluk oranlarına göre çalışma yapacak.

Sivas Belediye Başkanlığı internetten fatura ödeme bilgi sorgulama, akıllı su ödeme ve su yükleme noktalarının ardından çöp konteynerlerini uzaktan takip edecek sistem için çalışma başlattı. Sivas Belediyesi, ilimizde bulunan yeraltı konteynerlerini elektronik cihazlarla takip ederek doluluk oranına göre çalışma yapacak. Hem görsellik hem de çöp ayrıştırmak amacıyla şehir merkezinde geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan yer altı çöp konteynerlerine yerleştirilecek olan sensörlerle, doluluk oranı, tonajı ve aynı zamanda sıcaklık oranı gibi bilgilere uzaktan erişim sağlanabilecek. Toplam 3 ton çöp alan konteynerler dolmadan çöp almamak için, konteynerlere yerleştirilecek elektronik sensörler sayesinde doluluk oranına göre hareket edilerek çöp alma işlemi gerçekleştirilecek. Konteynerlerin yanı sıra çöp kamyonlarına yerleştirilen navigasyon sayesinde de araç takip sistemi oluşturuldu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas'ta akıllı çöp konteyneri uygulaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas'ta akıllı çöp konteyneri uygulaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı