« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivasspor'dan Hasan Şaş'a ağır suçlama

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Galatasaraylı Hasan Şaş'ın kendisini alkışlayan Sivasspor taraftarına küfür ettiğini öne sürerek, “Kendisini alkışlayan insanlara karşı küfür eden futbolcu sporcu değildir” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ünsal, düzenlediği basın toplantısında, sahalarında karşılaştıkları Galatasaray'ı tüm misafir takımları olduğu gibi en iyi şekilde ağırladıklarını söyledi.

Bu maçtan galibiyetle ayrılmak istediklerini, ancak beraberliğin de kendileri için iyi bir netice olduğunu ifade eden Ünsal, “Her iki takım da eksi 5 derece hava koşullarında en iyi şekilde mücadele ettiler. Ben bu şartlarda gösterdikleri mücadeleden dolayı her iki takımın oyuncularını da kutluyorum” diye konuştu.

Galatasaraylı Cihan'ın, Atilla Birlik'e yaptığı hareketin ardından kırmızı kart görmesi sonunda efendice hareket ettiğini, ancak pozisyon sonrası Galatasaraylı bazı futbolcuların çok agresif davrandığını öne süren Ünsal, hakemin bu oyunculara da kart göstermesi gerektiğini savundu.

Maçtan önce sahaya indiğini ve taraftardan her zaman olduğu gibi centilmence davranmalarını istediğini ifade eden Ünsal, taraftarın da maç sonunda Galatasaraylı futbolcuları alkışlarla soyunma odasına gönderdiğini bildirdi.
Galatasaraylı futbolcuların da bir oyuncu hariç taraftarlara alkışlarla karşılık verdiğini anlatan Ünsal, şunları kaydetti:
“O bir futbolcuyu hayatım boyunca affetmeyeceğim ve unutmayacağım. Milli takım formasını defalarca giymiş Hasan Şaş, tünelin ağzında kendisini alkışlayan Sivasspor seyircisine çok galiz küfürler sarf etti. Ben buradan Fatih Terim'e sesleniyorum. Böylesi futbolcuları milli takımda oynatmasınlar. Oynamaya hakları da yoktur. Benim milli takımımda, ay yıldızı taşıyan milli takımda Hasan Şaş gibi bir futbolcunun kesinlikle yeri yoktur. Kendisini alkışlayan insanlara karşı küfür eden futbolcu bir kere sporcu değildir. Atatürk, (ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim) diyor. Ahlaksız adamdan sporcu olmaz ki. Ben buradan çok açıkça söylüyorum, büyük bir ahlaksızlık yaptı.”

Hasan Şaş'ın yaptığının sportmenliğe çok aykırı bir hareket olduğunu kaydeden Ünsal, “İnşallah bir daha ona milli takım formasını giydirmezler. Çünkü o Türk milli takımında bizleri temsil edecek ahlaka sahip değil” diye konuştu.
Sivasspor'un özellikle ilk yarıda birçok puanın hakemler tarafından gasp edildiğini öne süren Ünsal, 3 büyük takımlara karşı bir sempati olduğunu ve Anadolu takımlarının ezildiğini iddia ederek, hakemlerin kendilerine bir çeki düzen vermeleri gerektiğini söyledi.

Hafta sonu karşılaşacakları Trabzonspor maçına da değinen Ünsal, ”Trabzonspor Anadolu'nun yıldızıdır. Bu yüzden tüm Anadolu'da olduğu gibi Sivas'ta da Trabzonspor'a karşı bir sempati var. Bu maçta netice ne olursa olsun centilmenlik kazansın” dedi.

Maçta Cihan'ın yaptığı hareket sonucu kırmızı kart görmesine neden olan Sivassporlu Atilla Birlik ise Cihan ile girdiği pozisyonda kulağının arkasında bir darbe hissettiğini belirterek, “Sonucunda net bir kırmızı karttı. Tartışmaya bile gerek yok. Sonuçta o yumruk centilmenlik dışı bir hareketti. 4. hakemi de kutluyorum” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler