« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivasspor Okan Buruk'a emanet

Medicana Sivasspor'da, Sergen Yalçın'dan boşalan teknik direktörlük görevine Okan Buruk getirildi. Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, futbolculardan Batuhan Karadeniz ve Ümit Kurt'ın kadro dışı olduğunu ve devre arasında takımdan gönderileceklerini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medicana Sivasspor, teknik direktör Okan Buruk ile anlaşmaya vardı.      

Buruk, kulüp tesislerinde başkan Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Yapılan görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Buruk, kendisine bu görevi layık gören Sivasspor Kulübü yönetimine teşekkür etti.     

 Sivasspor'un gerek kurumsal yapısı, gerek yönetimiyle Türkiye'nin örnek kulüplerinden birisi olduğunu söyleyen Buruk, "Biz de bu örnek kulübe yakışır şekilde takımı hak ettiği yere getirmeye çalışacağız. Zor bir dönem ama Allah'ın izniyle taraftarımızla, şehrimizle bu zor dönemi kolay bir şekilde atlatmak istiyoruz" dedi.      

Teknik direktör Sergen Yalçın'a kırmızı-beyazlı ekibe vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eden Buruk, şunları kaydetti:     

 "SERGEN YALÇIN ŞANSSIZ BİR DÖNEM GEÇİRDİ"
"Bizim jenerasyonun önemli hocalarından birisi, bu sene burada şanssız bir dönem geçirdi. Bundan sonraki hayatında da çok başarılı olacaktır. Ekibimle birlikte burada bütün enerjimizi verip, bu takımı en iyi yere getireceğiz. Takımımız hak etmediği bir yerde, inşallah bundan sonraki haftalarda Allah da bize daha çok yardım eder. Baktığımızda iyi oynayan, ancak sonunu getiremeyen bir takım var. Biz bunu geliştireceğiz, özellikle psikolojik anlamda oyuncularımızı geliştirip, bu çemberin içerisine alacağız."

Sivasspor Okan Buruka emanetOTYAKMAZ: SERGEN YALÇIN BUNALIMLI ZAMANDA GELMİŞTİ
Mecnun Otyakmaz ise kırmızı-beyazlı ekibin yollarını ayırdığı teknik direktör Sergen Yalçın'a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.     
 Yalçın'ın geride kalan sezonda bunalımlı bir dönemde göreve geldiğini ve Sivasspor'u huzura kavuşturduğunu belirten Otyakmaz, "Fakat bu sene sıkıntılardan dolayı çok fazla beraberlik alınması, galibiyetin bir türlü gelmemesi ve takımımızın menfaati adına yollarımızı ayırmanın daha doğru olacağını düşündük" ifadelerini kullandı.      

"BATUHAN'A 1.5 YIL BÜYÜK SABIR GÖSTERDİK"
Mecnun Otyakmaz, kadro dışı bırakılan futbolcular Batuhan Karadeniz ve Ümit Kurt'un durumunun sorulması üzerine şunları kaydetti:      

"Batuhan'a 1,5 yıldır büyük bir sabır gösterdik. Kendisi hala hazır değil ve bu takıma artık vereceği bir şeyi kalmadığı kanaati bizde hasıl oldu. Ümit de dün çok talihsiz ve maalesef kendi adına hiç hoş olmayan bir olay yaşadı. İlk 11'de olmadığını görünce biraz futbolcu ahlakına yakışmayacak bir takım hareketlerde bulundu. Bunun da cezası, ailemizin içerisine bir daha girmemesi demektir. Artık iki futbolcuyla ilgili bir bağımız yok, tabii ki lisanslı oyuncularımızdır ama devre arası kendilerine kulüp bulmak zorundalar."


Bunları da Beğenebilirsiniz