« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivasspor - Galatasaray maçından notlar

Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesini önemli ölçüde etkileyecek olan ve spor kamuoyu tarafından büyük bir merakla beklenen Sivasspor-Galatasaray karşılaşmasına, gerek Sivaslı gerekse Galatasaraylı taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Maç öncesinde Sivas'da büyük bir karnaval havası gözlenirken, kentin cadde ve sokakları Sivasspor bayrakları ile donatıldı. Sivassporlu taraftarlar araçlarla şehir turu attı. Stadyumun tribünlerinde ve dışında Sivaslı futbolseverler davul-zurna eşliğinde eğlendi. Sivassporlu taraftarlar, “Bu sene şampiyon Anadolu'dan” şeklinde tezahüratlar yaptı.

Maç öncesinde stadyum çevresinde ve kentte geniş güvenlik önlemleri alındı. Bileti olmayan taraftarlar, stadyum çevresindeki arama noktalarından içeriye alınmadı. Taraftarlar, didik didik arandıktan sonra stadyuma alındı. Stadyumun kapıları taraftarlara saat 15.15 itibariyle açıldı.

Maçı izlemek üzere İstanbul ve diğer illerden havayolu ve karayoluyla Sivas'a gelen Galatasaraylı taraftarlar da otobüslerle stadyuma çevik kuvvet ekipleri eşliğinde getirildi. Konuk seyirciler de stadyum girişinde arandıktan sonra tribünlere alındı. Maçta çok sayıda polis ve özel güvenlik ekibi görev aldı. Çevre illerden de takviye çevik kuvvet ekibinin kente geldiği ve maç için görev aldığı belirtildi.

MAÇA YOĞUN İLGİ

Biletleri günler öncesinden tükenen maçı izlemek üzere, Sivas'ın yanı sıra başta Tokat, Kayseri olmak üzere çevre illerden ve İstanbul'dan çok sayıda futbolsever 4 Eylül Stadyumu'na akın etti. Sivasspor'un taraftarları, stadyumu tıklım tıklım doldururken, Galatasaraylı taraftarlar da takımlarını bu zorlu deplasmanda yalnız bırakmadı.

Sivasspor Kulübü Yönetimi karşılaşmada Galatasaray Kulübü'ne büyük bir jest yaparak, sarı-kırmızılı taraftarlara kontenjanının üstünde bilet verdi. 4 Eylül Stadı'nın 17 bin 100 kişi kapasiteli olmasına ve buna göre Galatasaray taraftarları için 855 kişilik kontenjan bulunmasına karşın, evsahibi kulüp, sarı-kırmızılı taraftarlar için 800'ü havuz tarafı kale arkası tribünün sağ bölümünde, 964'ü ise VİP tribünün sol yanındaki maraton tribününde olmak üzere toplam 1764 kişilik yer verdi.

Tribünler, her iki takım taraftarları arasında güvenlik amacıyla bırakılan küçük bir bölüm dışında tamamen doldu.

STADYUM GELİN GİBİ SÜSLENDİ

4 Eylül Stadyumu'nun tribünleri ve çevresi, adeta gelin gibi süslendi. Stadyumun içi ve çevresi, Sivasspor bayrakları, posterleri ile donatıldı. Maraton tribününe büyük boyda Sivasspor bayrağı konuldu, tribünün üzerine ise “Uzun ince bir yolda, omuz omuza destan yazıyoruz” ve “Anadolu yıllardır süren suskunluğunun çığlığıdır; Sivasspor” yazılı pankartlar asıldı. Havuz tarafı kale arkasındaki binaların balkonları da taraftarlarla doldu.

GALATASARAY GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALTINDA STADA GELDİ

Galatasaray takımının konakladığı Büyük Otel'den çıkışı sırasında, çok sayıda Sivasspor taraftarı otel önünde toplanarak “Şampiyon Sivasspor” tezahüratları yaptı. Takımın otobüsünün hareketi sırasında, birkaç taraftarın bozuk para ve benzeri malzemeleri attığı gözlendi.

GALATASARAY TARAFTARINA KARANFİL

Maç öncesinde, Galatasaraylı taraftarlara Sivasspor yönetimince sepet sepet karanfil dağıtıldı. Karanfillere alkışlarla karşılık veren Galatasaraylı taraftarlar, “Şampiyon Galatasaray” tezahüratları yaptı. Stadyumun tribünlerine gül ve karanfiller konuldu.

Galatasaray takımı maçın başlamasına 1,5 saat kala sahaya çıkarak zemini kontrol etti. Galatasaraylı taraftarlar takımlarına sevgi gösterisinde bulunurken, en çok ilgiyi Brezilyalı oyuncu Lincoln gördü. Galatasaray takımından 15 dakika sonra stadyuma gelen Sivasspor takımının sahaya çıkması ile taraftarlar coştu. Sivaslı futbolseverler, takımına sevgi gösterisinde bulundu. İki takım oyuncuları maç öncesi birbirlerine başarı dileklerinde bulundular.

Ayrıca Sivasspor tribünlerine kırmızı-beyazlı renkli atkılar ve bayraklar dağıtıldı. Stadyumun hopörlörlerinden Sivasspor marşları seslendirildi.

KARABORSAYA GEÇİT YOK

Karşılaşma öncesinde polis ekipleri, staydumda çevresinde karaborsa bilet satışı yapanlara yönelik çalışma yaptı. Çalışmalarda karaborsa bilet satışı yaptıkları belirlenen 12 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin biletlerine el konuldu. Polis, taraftarları karaborsa ve sahte bilete karşı uyardı. Protokol tribününde ve basın tribününde yoğunluk yaşandığı için merdiven aralarına plastik sandalyeler konuldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler