Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivasspor 3 - 2 Eskişehirspor

Sivasspor, 4 Eylül Stadı'nda konuk ettiği Eskişehirspor'u 3-2 mağlup etti. Yiğidoları galibiyete götüren golleri yabancı oyuncuları kaydederken orta hakem Kuddusi Müftüoğlu özellikle 2. yarıda verdiği kararlarla tartışma yarattı.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Karşılaşma çok hızlı başladı ve konuk ekip Eskişehirspor 8. dakikada Kamara'nın kafa golüyle öne geçti. Ev sahibi ekibin bu gole cevabı ise 2 dakika sonra Utaka'nın kafa golüyle geldi. 49. dakikada Costa'nın yaklaşık 35 metreden attığı harika golle ev sahibi bu kez öne geçmeyi başardı.

Bu gole siyah kırmızılıların cevabı ise 60. dakikada Veysel'in kafa golüyle geldi. Ancak bu golde hakem Kuddusi Müftüoğlu'nun kararı çok tartışıldı. Müftüoğlu önce golü verdi ve orta yuvarlığı gösterdi. Daha sonra yardımcılarıyla konuşan Müftüoğlu golü iptal etti. Ancak bir süre sonra tekrar yardımcılarıyla konuşan Müftüoğlu bu kez tekrar golü verdi.

Kuddusi Müftüoğlu'nun 64. dakikada Eski,şehirspor'dan Erkan Zengin'i kırmızı kartla oyun dışına atması da konuk ekibin itirazına neden oldu. Uzun süre karta itiraz eden siyah kırmızılılar kararın hatalı olduğunu savundular.

Ev sahibi ekip 10 kişi kalan rakibi karşısında 72. dakikada Aatıf'ın ayağından bulduğu golle galibiyeti de elde etti.

KARŞILAŞMANIN CANLI ANLATIMI

Sivasspor 3 - 2 Eskişesirspor
GOL: DK.8 Kamara, DK.60 Veysel (Eskişehirspor) / DK.10 Utaka, DK.49 Costa, DK.72 Aatıf (Sivasspor)
KIRMIZI KART: DK.64 Erkan (Eskişehirspor)

SİVASSPOR:
Borjan - Ziya, Ümit, Costa, Cicinho - Kadir, Adem, Burhan, Aatif, Taouil - Utaka
ESKİŞEHİRSPOR: Boffin - Veysel, Akaminko, Diego, Tarık - Aytaç, N'diaye, Erman, Erkan, Kamara - Bienvenu


Bunları da Beğenebilirsiniz