SİVAS HABERLERİ

Sivaslı Şair, Akademisyenler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

IHA
22.01.2016 - 13:30Son Güncelleme :

SİVAS'IN GEMEREK İLÇESİNDE YAŞAYAN ŞAİR KENAN ÇARBOĞA BİLDİRİYE İMZA ATAN BİN 128 AKADEMİSYEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU.

IHA

Sivas’ın Gemerek ilçesinde yaşayan şair Kenan Çarboğa bildiriye imza atan bin 128 akademisyen hakkında suç duyurusunda bulundu.
Geçtiğimiz günlerde bin 128 akademisyenin yayınlamış olduğu bildiri nedeniyle Sivaslı Şair Kenan Çarboğa Gemerek Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek akademisyenler hakkında suç duyurusunda bulundu.
Şair Kenan Çarboğa Gemerek Adliye Sarayı önünde yapmış olduğu açıklamada,“Bin 128 karanlık adamın yazmış olduğu ihanet bildirisi hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere buradayım. Her gün şehit haberleriyle yüreklerimiz kavrulurken, her gün ocaklara ateş düşerken, devşirme ve besleme korosu, milletimizin sırtına hançer sokmuşlardır. Dünyanın hiçbir yerinde böyle pervasızlık ve haysiyetsizlik görülmemiştir. Türk devletini soykırımcı, Türk askerini işgalci gösteren bu zevatları Türk tarihi bir köşeye not edecektir. Bu bildiri göstermiştir ki okumak cehaleti ve cibilliyeti değiştirmemektedir. Yüce Türk milletinin bir aydını, şairi ve şerefli bir ferdi olarak, gaflet ve ihanet şebekesi hakkında şaşmaz Türk adaletinin gereğini yapacağına olan inancımı kaybetmek istemiyorum. Takdiri büyük Türk yargısına bırakıyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivaslı Şair, Akademisyenler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ocak 2016 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivaslı Şair, Akademisyenler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

11 Haziran 2019, Salı
 • İmsak
  03:03
 • Güneş
  04:57
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:52
Sayfa Başı