« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivaslı kayakçılar iddialı

Sivas Kayak İhtisas Kulübü Takımı, Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası'na Yoğunyokuş Tesisleri'nde iddialı bir şekilde hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kentteki tek kayak kulübü olan ve 70 lisanslı sporcusu bulunan Sivas Kayak İhtisas Kulübü Takımı, Erciyes Dağı'nda 23-26 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası'na, yaklaşık 1700 metre yükseklikteki Yoğunyokuş Kayak Tesisleri'nde hazırlanıyor. Kuzey disiplini antrenörleri İlhan Erzurum ve İdris Kor ile Alp disiplini antrenörleri Reşit Atak ve Fatih Okutansoy gözetiminde şampiyonaya hazırlanan kayakçılar, kar kalınlığının yer yer 1 metreye ulaştığı tesislerde yoğun bir tempoda çalışıyor.

Sivas Kayak İhtisas Kulübü'nün hem başkanlığını, hem de antrenörlüğünü yapan İlhan Erzurum, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1975 yılında kurulan Gardaşlar Kayak Kulübü'nün isminin daha sonra Sivas Kayak İhtisas Kulübü olarak değiştiğini söyledi.

Toplam 70 lisanslı sporcunun yer aldığı kulüplerinin Türkiye'de her kategoride sporcusu bulunan birkaç kayak takımından birisi olduğuna dikkat çeken Erzurum, “Sivas'taki tek kayak kulübüyüz. Amacımız kayak sporunu kentte geliştirmek ve kulübümüzü Türkiye'nin en büyük kayak kulüplerinden biri haline getirmek” dedi.

Isparta Davraz'da 3-5 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Kayaklı Koşu Batı Grubu Kayak Yarışmaları'nda 27 sporcu ile mücadele ettiklerini ve 24 sporcularının madalya kazandığını ifade eden Erzurum, Isparta'dan 7 altın, 9 gümüş ve 8 bronz madalya ile döndüklerini söyledi.

Isparta'da başarılı olan sporcuların Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandığını ifade eden Erzurum, ”Erciyes'te çok ciddi bir yarışma olacak. Şampiyonaya çok iyi bir şekilde hazırlanıyoruz. Hedefimiz, 2-3 sporcumuzu ilk 2'ye sokmak. Sporcularıma güveniyorum. Şampiyonada dereceye girerek, Kayak Milli Takımı'na sporcularımızı göndermek istiyoruz” diye konuştu.

Çalışmalarını sürdürdükleri Yoğunyokuş Kayak Tesisleri'nin teknik altyapı ve imkanlar açısından yetersiz olduğunu kaydeden Erzurum, ”Rakiplerimiz bizden daha iyi şartlarda çalışıyor. Bu imkansızlıklar içerisinde bizim başarılı olmamız çok olağanüstü bir durum. Bu nedenle Yıldızdağı Kayak Tesisleri'nin de kısa sürede yapılmasını istiyoruz” dedi.

Yoğunyokuş'ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün 14-29 Ocak tarihleri arasında düzenlediği Kayak Temel Eğitim Kampı'nda gençlere ücretsiz kayak kursu verdiklerini belirten Erzurum, toplam 70 gencin katıldığı bu kampın verimli geçtiğini ifade ederek, başarılı gençleri takımlarına kattıklarını da sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler