« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivas'a yer kalmadı

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonun belirleneceği Sivasspor-Fenerbahçe maçı nedeniyle Sivas’a uçak seferlerine Fenerbahçe taraftarları büyük ilgi gösterdi.

Murat ÇAKIR-İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME

Sivas’a uçan THY, Anadolujet ve Pegasus’un hafta sonu uçuşlarında Fenerbahçe taraftarlarının ilgisi nedeniyle uçaklarda yer kalmadı.

Şampiyonluk düğümünün hafta sonu çözüleceği Sivasspor Fenerbahçe maçı öncesi sarı lacivertli taraftarlar akın akın Sivas’a gitmek için organizasyon yapıyor. Sezon boyu biletleri 5-15 TL'den satan Sivasspor, Fenerbahçe maçı için kale arkası 50, maraton 250 ve VIP 400 TL olarak belirlerken maça gitmek isteyen taraftarlar Sivas’a uçan havayolu şirketlerinden uçak bileti bulamamanın sıkıntısını yaşıyor. Sivas Stadında maç için yaklaşık 8 bin biletin ayrıldığı Fenerbahçe taraftarının yoğun talebi nedeniyle Sivas’a uçan THY, Anadolujet ve Pegasus’un hafta sonu uçuşlarında yer kalmadı.

THY’nin İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan ve Pegasus ile AnadoluJet’inde Sabiha Gökçen’den Sivas’a Cumartesi ve Pazar seferlerinde yer bulamayan taraftarlar havayolu şirketlerinden Sivas’a ek sefer yapması için talepte bulunduğu öğrenildi. Taraftar derneklerinin hafta sonu Sivas’a gitmek için uçak kiralayacağı THY’nin de yoğun talep nedeniyle ek sefer koyabileceği öğrenildi. Şampiyonluk maçı nedeniyle Sivas’taki otellerde de yer kalmadığı öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz