« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivas'a Fenerbahçe piyangosu

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonun belirleneceği Sivasspor-Fenerbahçe maçı öncesinde Sivas'taki otellerde rezervasyon oranı yüzde 100'e ulaştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ligin son haftasında Sivas'ta oynanacak ve şampiyonluk düğümünü çözecek Sivasspor-Fenerbahçe maçı dolayısıyla kentteki otellerde, 21 Mayıs Cumartesi gecesine yer bulabilmek neredeyse mümkün değil.

Fenerbahçe futbol takımı ile kulübün yöneticileri, hakemler, gözlemciler, gazeteciler ve taraftarları konuk edecek Sivas'ta, otellerdeki doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığı belirtildi. Şampiyonun belirleneceği maçta görev alacak hakemler, gözlemciler, medya mensupları başta olmak üzere çok sayıda kişinin şimdiden otellere rezervasyon yaptırarak yerini ayırttığı ifade edildi.

Sivas'ın en büyük oteli konumundaki, 114 odalı Büyük Otel başta olmak üzere birçok otelde yer bulabilmek mümkün değil. Fenerbahçe takımının konaklayacağı Büyük Otel'de 90 civarındaki odanın sarı-lacivertli ekibin futbolcuları, teknik heyeti ve yöneticilerine ayrıldığı belirtildi.

Maç nedeniyle kentteki diğer otellerde de rezervasyonlar büyük oranda dolmuş durumda. Bazı otellerin çarşamba gününe kadar geçici rezervasyon aldığı, o günden itibaren rezervasyonları netleştireceği kaydedildi. Maçın oynanacağı 22 Mayıs Pazar günü gecesi için otellerdeki doluluk oranının, bir önceki güne oranla daha düşük olduğu ifade edildi.

Kentteki otellerde 1 kişilik oda fiyatı ise özelliklerine göre 70 ile 200 lira arasında değişiyor.

Uçak ve otobüs seferlerinde de dolululuk oranının artması bekleniyor. Fenerbahçeli taraftarlar ve yöneticiler için ek uçak seferlerinin de konulabileceği ifade ediliyor. Maç nedeniyle kente gelecek konuklar, şehrin ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

SİVASSPOR KULÜBÜ DE MAÇI FIRSATA ÇEVİRECEK

Sivasspor Kulübü de bu sezonki en yüksek fiyattan bilet satışını Fenerbahçe maçıyla gerçekleştirecek.

Şampiyonun belirleneceği Fenerbahçe maçı için bilet fiyatlarını kale arkası tribünü için 50, maraton tribünü için 250 ve VİP tribünü için 400 lira olarak belirleyen Sivasspor yönetimi, bilet satışından elde edeceği hasılatla kasasını dolduracak. Bu sezon maçlarda genellikle biletleri 5, 10, 15 liradan satışa sunan Sivasspor yönetimi, “4 Büyüklerden” Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor ile yaptığı maçlarda da bilet fiyatlarını normal seviyede tutmuştu.

Bu sezonki en yüksek fiyattan bilet satışını ligin ilk haftasındaki Galatasaray maçında gerçekleştiren Sivasspor yönetimi, Beşiktaş ve Trabzonspor maçlarında diğer takımlarla oynanan bilet fiyatlarını uygulamıştı.

Sezonun ilk haftasında Sivasspor'un 2-1 kazandığı Galatasaray maçında VİP tribünü biletlerini 30, maraton tribünü biletlerini 25, kale arkası tribünü ve misafir takım tribünü biletlerini 10 liradan satışa sunan Sivasspor yönetimi, Beşiktaş ve Trabzonspor maçlarında ise VİP tribünü biletlerini 15, maraton tribünü biletlerini 10, kale arkası ve misafir takım tribünü biletleri ise 5 liradan satışa sunmuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz