SİVAS HABERLERİ

Sivas Valisi Barut Cumhuriyet Bayramını Kutladı

IHA
29.10.2015 - 13:52Son Güncelleme :
IHA

Sivas Valisi Alim Barut, Cumhuriyetin kuruluşunun 92’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
Barut mesajında,”Görev yapmaktan onur duyduğum Cumhuriyet kenti Sivas’ımızda değerli hemşerilerimle birlikte bir kez daha Cumhuriyet Bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Cumhuriyet rejimi, hürriyeti ve bağımsızlığı vazgeçilmez bir karakter özelliği olarak benimseyen Türk Milleti için en uygun yönetim biçimi olarak Büyük Atatürk tarafından ortaya konulmuş ve yediden yetmişe herkes tarafından da kısa sürede sahiplenilerek özümsenmiştir. Cumhuriyetin kuruluşu, modernleşme tarihinin en önemli, en ileri ve geri dönülemez nitelikteki atılımıdır. Çok güç şartlarda temelleri atılan Türkiye Cumhuriyeti, geride kalan 92 yıl içerisinde büyük kurucusunun tespit ettiği ilkeler ve gösterdiği yönde güçlü ve çağdaş bir devlet olarak tarih sahnesindeki yerini almıştır. Bu aziz milletin Cumhuriyet rejimine ulaşması bir asra yakındır, yaşatması kolay olmadı. Büyük fedakarlıklar yapıldı, acılar çekildi, sevinçli zamanlarımız oldu, kederli zamanlarımız oldu, Ama hep bir ve beraber olduk, hür ve insanca yaşama vesilesi oldu. “diye konuştu.
Barut mesajının devamında şunları kaydetti:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti ve istiklalini ilelebet muhafaza ve müdafaa etme görevini sizlere verirken emanet edilen Cumhuriyeti, gelecek nesillere aktarma ve sonsuza kadar yaşatmanızı da hedef almıştır. Sizler, vatanımıza ve milletimize ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve çalışma arkadaşlarına layık evlatlar olduğunuzu göstererek, Cumhuriyetin gerçek teminatı olacaksınız. Cumhuriyet rejimi müesseseleşmiş, anayasamızda temel ilkeleri belirlenmiştir. Cumhuriyet rejimini” Halkın kendi kendisini yönetmesidir” diye tanımlamak bugün için yeterli değildir. Cumhuriyet hukukun üstünlüğünün hakim olduğu ve hukukun evrensel normlara göre anlaşılıp, yorumlanıp uygulandığı idare demektir. Cumhuriyet halk açısından eşit ve adil idare demektir. Cumhuriyet toplumun ihtiyaçlarını dikkate alıp, ona göre politikalar geliştirip adil, eşitlikçi bir anlayışla meseleleri çözmek, insani ihtiyaçları karşılamak demektir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas Valisi Barut Cumhuriyet Bayramını Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas Valisi Barut Cumhuriyet Bayramını Kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı