SİVAS HABERLERİ

Sivas Ticaret Borsasında Hayvancılık Konulu Eğitim Verildi

IHA
17.10.2015 - 17:39Son Güncelleme :

SİVAS TİCARET BORSASI (STB) TARAFINDAN ÜYELERİNE VE PERSONELİNE "TARIM VE HAYVANCILIĞIN SORUNLARI" KONULU EĞİTİM VERİLDİ.

IHA

Sivas Ticaret Borsası (STB) tarafından, üyelerine ve personeline, ’Tarım ve Hayvancılığın Sorunları’ konulu eğitim verildi.
Sivas Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesinde görevli Veteriner Hekim Hakan Özgür ve Ziraat Mühendisi Adem Kepenek tarafından verilen eğitime Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, meclis üyeleri, ticaret borsası üyeleri ve personeli katıldı.
Sivas’ta 2015 yılı destek ödemelerinin toplam tutarının 50 Milyon TL olduğunu belirten Veteriner Hekim Hakan Özgür; “Bakanlığımız tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi kapsamında, bitkisel ürün işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlardan yaş meyve sebze, paketleme ve depolama yatırımları için 3 milyon Türk Lirası, tohum işleme, paketleme ve depolama yatırımları için 3 milyon Türk Lirası, bunun dışında kalan yatırımlar için 1 milyon Türk Lirası, hayvansal ürün işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar ile su ürünleri işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlara 3 milyon Türk Lirası, hayvansal orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlara 2 milyon Türk Lirası, alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına yönelik yatırımlara 3 milyon Türk Lirası, soğuk hava deposu yapımına yönelik yeni yatırımlara ve çelik silo yapımına yönelik yeni yatırımlara ise 1 miyon Türk Lirası destek verilmektedir. Hibeye esas proje tutarının yüzde 50’sine hibe yoluyla destek verilmektedir. Diğer yüzde 50’si oranındaki tutarı ise başvuru sahipleri kendi kaynaklarından temin etmekle yükümlüdür” dedi.
Düzenlenen eğitim soru ve cevapların ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas Ticaret Borsasında Hayvancılık Konulu Eğitim Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas Ticaret Borsasında Hayvancılık Konulu Eğitim Verildi haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı