SİVAS HABERLERİ

Sivas’ta Üç İlçeye Hükümet Konağı Yapılıyor

IHA
01.07.2015 - 13:58Son Güncelleme :

Sivas'ın Zara, Şarkışla ve Suşehri ilçelerine yeni hükümet konakları yapılıyor.

IHA

Sivas’ın Zara, Şarkışla ve Suşehri ilçelerine yeni hükümet konakları yapılıyor.
Finansmanı İçişleri Bakanlığı tarafından karşılanan, İl Özel İdaresi tarafından ihalesi gerçekleştirilen Zara Hükümet Konağı’nın yapımı devam ediyor. İlçede hizmet veren kamu kurumlarını tek bir çatı altında toplayacak olan yeni hükümet konağı, 2 bin 150 metrekare alana inşa ediliyor. Bünyesinde kaymakamlık, nüfus müdürlüğü, mal müdürlüğü, milli eğitim müdürlüğü, tapu müdürlüğü, kadastro müdürlüğü, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ve ilçe tarım müdürlüğünü barındıracak olan binanın 900 metre karesi ise otopark alanı olarak hizmet verecek. İlçenin sivil mimari dokusu dikkate alınarak hazırlanan projede halkın kamu hizmetlerinden daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yararlanması sağlanacak. Şu ana kadar yüzde 75 fiziki gerçekleşme sağlanan yeni hükümet konağının bu yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.
Deprem dayanıklılık testinde, yüzde 70 depreme dayanıksız çıkan 50 yıllık 3 katlı Şarkışla Hükümet Konağı’da yıkılarak bulunduğu alanda yeni bir hükümet konağı yapılıyor. Finansmanı İçişleri Bakanlığı tarafından karşılanan, ihalesi Şarkışla Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından gerçekleştirilen, Şarkışla Hükümet Konağı çalışmaları kapsamında ilçeye yeni bir kent meydanı da kazandırılmış olacak. Proje kapsamında eski hava radar gazino binası yıkılıp alana dahil edildi. 2017 yılında hizmete girmesi planlanan yeni hükümet konağının önünde 10 bin metre kare büyüklüğünde kent meydanı olacak. Bünyesinde kaymakamlık, nüfus müdürlüğü, mal müdürlüğü, milli eğitim müdürlüğü, tapu müdürlüğü, kadastro müdürlüğü, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile 150 araçlık otopark bulunacak.
Suşehri ilçesinde ise projesi hazırlanan yeni hükümet konağının yapım ihalesine çıkılacak. Suşehri İlçesi Hükümet Konağı bünyesinde kaymakamlık, polis merkezi, nüfus müdürlüğü, mal müdürlüğü, milli eğitim müdürlüğü, tapu müdürlüğü, kadastro müdürlüğü, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile bölge ihtiyacına cevap verebilecek şekilde otopark bulunacak. İlçedeki Ticaret Meslek Lisesi’nin bulunduğu alana yapılacak olan hükümet konağının yanında da adliye sarayı işlevsel şekilde hizmet verecek. 8 bin 800 metre kare alana yapılacak olan hükümet konağı ve adliye binasının giriş ve çıkışları ayrı olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas’ta Üç İlçeye Hükümet Konağı Yapılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas’ta Üç İlçeye Hükümet Konağı Yapılıyor haberi güncellenecektir.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:04
  • Akşam
   17:22
  • Yatsı
   18:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı