SİVAS HABERLERİ

Sivas’ta Mezarlıklar Tyçp Çalışanlarına Emanet

IHA
19.08.2015 - 13:05Son Güncelleme :

SİVAS ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN TOPLUM YARARINA ÇALIŞMA PROGRAMI KAPSAMINDA MEZARLIKLARDA TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR.

IHA

Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında mezarlıklarda temizleme çalışması yapılıyor.
Toplum Yararına Çalışma Programı ile işe başlayanların önemli işler yaptıklarını belirten Sivas Mezarlıklar Müdürü Ahmet Coşkun Kemahlıoğlu, yapılan temizlik ve bakım çalışmasının vatandaşlar tarafından takdir edildiğini söyledi. Mezarlıklarda temizlik ve bakım çalışması yaptıklarını ifade Kemahlıoğlu, “Sivas Çalışma ve İş Kurum’u tarafından tahsis edilen 125 kişi ile Haziran ayı itibariyle işe başladık. Bu 125 kişinin 48’i Mezarlıklar Müdürlüğü’müzde, kalan 77 kişi ise belediyemize bağlı diğer birimlerde temizlik hizmeti veriyor. Çalışanlarımızın 13’ü bayan olmasına rağmen yorulmadan çok güzel işler yapıyor. Ben bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel işler yapıyorlar. Mezarlıklarda bulunan otlar ve atıklar düzenleniyor ve temiz bir görünüm kazandırılıyor. Bu çalışmaları vatandaşlarımız da takdirle karşılıyor.” dedi.
Toplum Yararına Çalışma Programına katılarak işe başlayan Ali Taş ise; “Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Sivas Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı olarak temizlik hizmeti veriyoruz. Hem çalışıp ekmeğimizi kazanıyor hem de dua alıyoruz. Yaptığımız işten dolayı herkes bizlere dua ediyor ve önemli işler yaptığımızı söylüyor. Allah razı olsun Sivaslılar bize yardımcı olmaya çalışıyor. Bütün mezarlıkları tek tek dolaşıyor otları yoluyor ve düzenliyoruz. Türkiye genelinde işsizlik hat safhada ama Çalışma ve İş Kurumu çalışmaları ile bu sorun biraz daha hafifletiliyor. Devletimizin sağladığı imkanlarla çalışıyoruz. Ben bütün arkadaşlarım adına Sivas Çalışma ve İş Kurumu yönetimine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas’ta Mezarlıklar Tyçp Çalışanlarına Emanet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas’ta Mezarlıklar Tyçp Çalışanlarına Emanet haberi güncellenecektir.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:04
  • Akşam
   17:22
  • Yatsı
   18:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı