SİVAS HABERLERİ

Sivas’ta İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Burs Verilecek

IHA
21.08.2015 - 11:16Son Güncelleme :

YEREL HABERLER SİVAS

IHA

Sivas Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi üniversite okuyan öğrencilere burs verilecek.
Sivas Valiliği’nden yapılan açıklamada,”Vakfımız aracılığıyla, özel bir firma desteğiyle Sivas İlinde ikamet eden, ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede okuyan çocuklarına eğitim bursu yardımı yapılacaktır. Burs için başvuru yapacak öğrencilerin “Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Verilmesi Hakkındaki Yönetmelik” esaslarına uygun şekilde 9 Eylül tarihi mesai bitimine kadar Vakfımıza başvuru yapmaları gerekmektedir.”denildi.
Bursa başvuru yapmak isteyen öğrencilerin şu şartları taşıması gerekmektedir:
“Öğrencinin ailesinin Sivas ilinde ikamet ediyor olması, öğrencinin kamu kurum ve kuruluşlarınca bakım altında bulunmaması ve Yüksek, öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan öğrenim bursu almaması gerekmektedir.”
Burs değerlendirmesinde öncelik olan öğrenciler ise şunlar:
“Annesi, babası veya her ikisi vefat etmiş maddi yetersizliği olan öğrenciler, babası sağ ancak, çalışamayacak derecede sağlık sorunu olan öğrenciler, geliri, bakmak ile yükümlü olduğu aile bireylerinin temel giderlerini karşılayamayacak derecede ağır maddi zorluk çeken aileler öncelikli olarak değerlendirilecektir.”
Bursa başvurmak isteyen öğrencilerin elektronik ortamda doldurulacak yer alan burs başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenci belgesi aslı, transkript belgesi ara sınıfta olanlar için, öğrencinin şehit veya gazi yakını olması halinde bu yakınlığı gösterir belge, öğrencinin engelli olması halinde engel durumunu gösteren sağlık kurulu raporu ile vakfa başvurmaları gerekiyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas’ta İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Burs Verilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas’ta İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Burs Verilecek haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:50
 • Akşam
  18:20
 • Yatsı
  19:38
Sayfa Başı