Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivas’ta bilet kavgası

F.Bahçe’ye stadın yüzde 5’i yerine yarısının ayrılmasına Trabzonspor’un öfkesi bitmiyor. Hasan Yener, “F.Bahçe’nin deplasman dezavantajı, avantaja dönüştürülmüştür” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SPOR Toto Süper Lig’de şampiyonu belirleyecek Sivasspor-Fenerbahçe maçı öncesi bilet kavgası çıktı. Trabzonspor, ev sahibi Sivasspor’un, Fenerbahçe’ye stadın yüzde 5’i yerine yarısını ayırmasına büyük tepki gösteriyor.

Bordo mavili kulübün genel sekreteri Hasan Yener, “FIFA, UEFA ve TFF’nin belirlediği deplasman takımlarının seyircisinin tribün kapasitesinin yüzde 5’i ile sınırlandırılmasına rağmen Fenerbahçe Kulübü’ne tribünlerin yüzde 50’si tahsis edilmiştir. F.Bahçe’nin deplasmanda seyirci dezavantajıyla oynaması gerekirken bu, avantaja dönüştürülmüştür” diye konuştu.

Haksız rekabet var

Bu durumun, lig yarışında bir takımı avantaj sağlar konuma getirdiğini ve yarışı tartışmalı bir hale getirdiğini ileri süren Yener şunları söyledi: “Türkiye Futbol Federasyonu da buna göz yummuştur. Federasyona pazartesi günü bu durumun düzeltilmesi veya önlenmesi için yazılı başvuru yapmamıza rağmen herhangi olumlu veya olumsuz bir cevap alamadık. Sivas 4 Eylül Stadı’ndaki Fenerbahçe seyirci sayısını yüzde 5 kapasite ile sınırlandırılması konusunda Futbol Federasyonu’nu göreve davet ediyorum.”

Yener yasadan habersiz

TRABZONSPOR Genel Sekreteri Hasan Yener’in, bilet itirazına F.Bahçe tepki gösterdi. F.Bahçeli yöneticiler, fazla bilet vermenin 5149 nolu yasaya aykırı olduğunu söyleyen Yener’in, bu yasanın 6 ay önce 6122 nolu yasa ile değiştiğinden habersiz olduğunu ifade ettiler.

Karar doğru

SİVASSPOR Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Trabzonspor’un, bilet itirazı üzerine, “Biz son maçı burada Trabzonspor ile oynasaydık, onlara da verilmesini isterdim. Çünkü Trabzonspor taraftarı da Fenerbahçe taraftarı da son maçta takımının yanında olmak ister. Bence orada biraz anlayışlı davranmak gerekiyor” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz