SİVAS HABERLERİ

Sivas’ta 28 Şubat Darbesi Protesto Edildi

IHA
28.02.2015 - 15:30Son Güncelleme :

ÖZGÜR DÜŞÜNCE VE EĞİTİM HAKLARI DERNEĞİ (ÖZGÜR-DER) SİVAS ŞUBESİ ÜYELERİ 28 ŞUBAT DARBESİNİ YIL DÖNÜMÜNDE KENT MEYDANINDA PROTESTO ETTİ.

IHA

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) Sivas Şubesi üyeleri, 28 Şubat darbesinin yıl dönümünde kent meydanında protesto eylemi yaptı.
Yaklaşık 100 kişilik grup kent meydanında toplanarak, 28 Şubat darbesini sloganlarla protesto etti. Özgür-Der Sivas Sözcüsü Sinan Ceran yaptığı açıklamada, “Zorbalık ve zulüm sürecinin ilan edilişinin, 28 Şubat darbesi adı verilen militarist kalkışmanın yıl dönümü. Azgınlık ve tekebürün zirvesindeki sahipleri ve siyaset medya, akademi, sivil toplum alanındaki destekçileriyle bin yıl sürecek kibriyle savrulan bu zorbalığın çok kısa sürede tek nefes olmasını, en temelde despotik zihniyetin derin meşruiyet krizini yansıtan, aynı zamanda halka düşmanlığın ve de yabancılığın bir göstergesi olarak görüyoruz. İslami değerlere, kimliklere, taleplere duydukları kini, öfkeyi açık, sistematik, militarist bir dayatma şeklinde dışa vuran bu kadroların, halkı korkutma, sindirme ve istedikleri doğrultuda yönlendirme hesaplarının bir kere daha iflas etmiş olduğunun ayan beyan ortaya çıkmış olması gayet sevindirici bir gelişme” dedi.
Açıklamanın ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas’ta 28 Şubat Darbesi Protesto Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas’ta 28 Şubat Darbesi Protesto Edildi haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı