Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivas Kadıköy gibi

Spor Toto Süper Lig’de sezonun en önemli maçına sahne olacak şehir İstanbul’u andırıyor.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

30 uçak ve 150 otobüsle kente akın eden F.Bahçeliler, her yeri sarı laciverte boyadı. Maç sayesinde 2-3 milyon dolar gelir bekleyen Sivaslılar da rakibi tutuyor.

FENERBAHÇE'YE SİVAS'TA SEVGİ SELİ

SİVASSPOR’un, F.Bahçe’yi ağırlayacağı karşılaşma için bir gün öncesinden Sivas sokaklarını gezdik ve nabız ölçtük. Şehirde karşılaşma öncesi öylesine renkli görüntüler var ki...  İstanbul’un fetih yıl dönümü nedeniyle çalınan mehter marşlarına, Fenerbahçe marşları karışmış durumda. Sanki burası Anadolu’nun bir kenti değil İstanbul’un Kadıköy’ü.
Her taraf sarı lacivert bayraklar ile donatılmış durumda. Sivaslıların neredeyse tamamı Fenerbahçe’nin kazanmasını istiyor. Bunda sadece sportif değil, ekonomik nedenler de var. Sarı lacivertli takımın taklit formaları kentte en çok rağbet gören şey. Normalde 10 TL’lik formalar maç nedeniyle 25 TL’ye çıkmış durumda. 5 TL’lik F.Bahçe bayrakları da 10 TL’ye satılıyor.

FENERBAHÇE'YE SİVAS'TA COŞKULU KARŞILAMA - WEB TV

Otel fiyatları 300 TL oldu
Otel odaları neredeyse karaborsaya düşmüş durumda. 50 ila 75 TL arası değişen gecelik oda fiyatları 150-300 lira arasına çıkmış. İki yıldızlı otellerde dahi yer bulabilmek imkansız. Türkiye’nin dört bir tarafından Fenerbahçeliler akın akın kente geliyor. Bugün Sivas’a tam 30 uçak inecek. Sivas tarihinde böylesine bir olay hiç yaşamamış. En az 100 ila 150 otobüs taraftarın da şehre gelmesi bekleniyor. Bu da yaklaşık 10 bin sarı lacivertlinin Sivas’a gelmesi demek ve Fenerbahçe turizminin kent ekonomisine katkısının en az 2 ya da 3 milyon dolar arasında olması bekleniyor.

Kutlamalar yarın
Öte yandan İstanbul’da da Bağdat Caddesi gelin gibi süslenecek. Caddeye F.Bahçeli futbolcuların resimlerini bulunduğu posterler asılacak. Ayrıca Aykut Kocaman’ın da dev bir posteri dalgalandırılacak. Şampiyon olmaları halinde yarın üstü açık otobüsle Bağdat Caddesi’nde tur atacak sarı lacivertlilere kupası da akşam saatlerinde Şükrü Saracoğlu Stadı’nda düzenlenecek törenle verilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz