SİVAS HABERLERİ

Sivas İl Özel İdaresi, yeni iş sezonunu açtı

DHA
04.05.2017 - 16:14Son Güncelleme :
DHA

Hüsne AKKAYA/ SİVAS, (DHA)- SİVAS İl Özel İdaresinin 2017 yılı yaz çalışma sezonu açılışı yapıldı. 
İl Özel İdaresi Asfalt Üretim Tesislerinde düzenlenen açılış programına Vali Davut Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile il özel idare çalışanları katıldı.
Saygı duruşun ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, 2017 yılının ilk 4 ayını karar alma, projelendirme süreci ile en iyi şekilde değerlendirdiklerini söyledi. Kaya Özel İdare olarak 2017 yılında yapacakları çalışmalardan da bahsederek, şöyle konuştu: 
"Şimdi alınan kararların, yapılan planlamaların ve üretilen projelerin hayata geçirilmesi, diğer bir mana ile 17 ilçe, 7 belde ve 233 köyümüz ile Sivas'ımızın en ücra köşesine kadar Sivas'ı şantiye haline döndürmenin zamanına geldi. 2017 yılı içerisinde İl Özel İdaremiz sağlıktan eğitime, kırsal alt yapıya kadar bir çok alanda hizmet götürecektir. Kırsal alt yapıda yol ağımız 8 bin kilometredir. Bizlerde bu 8 bin kilometrenin her karışına hizmet götürme çabası içerisinde olacağız. Şuana kadar kesinleşen ve ek kaynaklar bulunduğunda daha da artacak olan rakamlara göre de 500 kilometre de stabilize onarım çalışması yapacağız. 500  kilometre asfalt yapacağız. 1500 kilometre de asfalt yama çalışması yapacağız. Yine içme suyu çalışmalarımızda bütün depolarımızın yapım onarım çalışmalarını gerçekleştireceğiz. İnşallah tüm vatandaşlarımızın tertemiz bir içme suyuna kavuşmaları için tüm depolarımızın da en kısa sürede otomatik klorlama sistemine sahip olması için gayret seyredeceğiz. Kaldığımız yerden su sayaçlarını köylerimize takmaya devam edeceğiz. Zira suyun zengini olmadığımızı biliyoruz. Eğitim alanında da bu sene nasip olursa 210 projeyi ilimiz ve ilçelerimizde hayata geçireceğiz. Yine tarımsal destekler ile çiftçimizin yanında olacağız."

HEDEF 1 MİLYON METREKARE PARKE
Daha sona  konuşan Vali Davut Gül ise, özel idarenin görünenden çok görünmeyenleri de yapan bir kuruluşu olduğunu belirtti. Öze idarenin yaz-kış hizmet verdiğini ifade eden Gül, "İçme suyuyla ilgili sorunları tamamen ortadan kaldırmak istiyoruz. Sivas, Türkiye'nin coğrafi bakımdan ikinci büyük ili konumunda. Bunların da ötesinde birçok Avrupa ülkesinden daha büyük bir coğrafyaya sahibiz. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Mezraları ve diğer yerleşim yerlerini saydığımız da irili ufaklı 2 binin üzerinde ilimizde yerleşim yeri bulunuyor. Nüfusu az ya da çok olsun hepsinin hizmet talebi var. Yaz nüfusumuz kış aylarına göre en az iki kat artıyor" şeklinde konuştu. Geçtiğimiz yıl 450 bin metrekare parke taşı döşendiğini hatırlatan Vali Davut Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Normalde beklenti şudur. 450'nin en fazla yüzde 10 artarak, devam etmesidir. Ama bu sene inşallah 1 milyon metrekarenin üzerinde köylerimize parke taşı vereceğiz. Bütün su depoları elden geçirilecek. Onun dışında ilk defa Başbakanımız Binali Yıldırım'ın talimatı ve finansmanıyla köylerimiz sıcak asfaltla tanışacak. Gururla şunları söyleyebiliyoruz. Kırsal alt yapıyla ilgili kırsal kesimdeki eğitim, sağlık ve spor tesisleriyle ilgili ihtiyaç varsa, yeterli nüfus varsa mutlaka onu orta vadede halledebileceğimiz bir finansman gücüne eriştik. Burada başta Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere Milletvekillerimizin çok önemli katkıları ve bizlere sağladığı imkanlar var. İl Özel İdaresi olarak Sivas'ta ilk defa 58 köye halı saha yapıyoruz. Bu her köye 250 bin TL'lik spor tesisi yapıldığı anlamına geliyor. Objektif kriterler koyduk. 450 nüfus ve üzerinde olan köyleri seçtik. İkinci aşamada hedefimiz 58 köye halı saha yapacağız. Halı saha yapamadığımız köylerden 258 köye de oyun grubu yapmak istiyoruz."
Konuşmaların ardından tören; açılış kurdelesi kesilmesi, kurban kesimi, araç parkının incelenmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas İl Özel İdaresi, yeni iş sezonunu açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas İl Özel İdaresi, yeni iş sezonunu açtı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı