SİVAS HABERLERİ

Sivas İl Özel İdare projeleri değerlendirdi

DHA
29.03.2016 - 17:00Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA) - SİVAS İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, birim müdürlüklerini ziyaret ederek 2015 yılı çalışmaları ve 2016 yatırımları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, birimlerin 2016 yılı projelerinin yanı sıra devam eden çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı. Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Ayhan, 2016 yılı içerisinde yapılacak olan çalışmalar hakkında iki birimle de görüştüğünü belirterek, özellikle İmar Müdürlüğünden Sıcak Çermik, Yıldız Dağı, Kalkım Balıklı Kaplıca ve Hafik Gölündeki imar çalışmaları hakkında genel bir bilgi aldıklarını kaydetti. Sivas İl Özel İdaresi'nde çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyen Ayhan, "Özellikle Sıcak Çermik'te imar sorununu bitirmek en büyük hedefimiz. İmar Müdürlüğümüz bin 238 köyümüzün tamamında köy yerleşim sınırlarını yıl sonuna kadar yapmış olacak. Dolayısıyla köylerimizde düzensiz, çarpık bir yapılaşma olmayacak" dedi.

Ayhan, beldeden köye dönüşen yerlerde imarların yenilenmesinin ve büyük köylerde de yeni imar çalışmalarının gündemde olduğunu kaydetti.

Koruma Uygulama Denetim Bürosu'nun (KUDEB) yapmış olduğu çalışmaları da değerlendirdiklerini aktaran Ayhan, "İnönü Konağı, Tevrüzlü Konağı, Şükrü Demircan Konağı, Muammer Kangal Evi, Rum Kilisesi, Terzioğlu Konağı, Çoban Baba Türbesi ve Aşık Ruhsati'nin mezarı gibi yapıların onarım çalışmaları devam ediyor" diye konuştu.

Ayhan, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün çalışmalarının 2016 yılı içerisinde diğer yıllardan daha fazla çalışma yapacaklarına inandığını söyleyen Ayhan, "Tüm birimlerimizle 2015 yılını değerlendirip 2016 yılı projelerini gözden geçiriyoruz" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas İl Özel İdare projeleri değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas İl Özel İdare projeleri değerlendirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı