Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivas düşmanları boşuna sevinmesin

Yiğidoların Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, “Düşmanlarımız sevinmesin. Biz yine 3 büyüklerin en ciddi rakibi olacağız” dedi.

Gökhan CEYLAN / DHA
SON GÜNCELLEME

LİGDE henüz puanla tanışamayan Sivasspor’da gelecekten ümit kesilmedi. Kırmızı beyazlıların Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, takımlarına güvendiklerini belirterek, “3 büyüklerin en büyük rakibi, bu sezon da Sivasspor olacaktır” diye konuştu.

Ünsal, ilk iki haftada iki güçlü takımla yaptıkları maçlarda aldıkları mağlubiyetlerin dünyanın sonu olmadığını kaydetti. Ekiplerine güvendiklerini ve iyi bir takım olduklarını ifade eden Ünsal,  şunları söyledi: “Taraftarımız hiç üzülmesin. Sivasspor düşmanı olduğunu açıkça belli edenler de boşuna sevinmesinler. Diyarbakırspor maçından itibaren takımımız mutlaka çıkışa geçecek ve üst sıralardaki yerini ilerleyen haftalarda mutlaka alacaktır. Büyük takımların kalemşörlüğünü yapanlar şunu  unutmasınlar ki, Sivasspor gücünden bir şey kaybetmiş değil. Aksine gücüne daha da güç katmıştır. Daha da açıkçası 3 büyüklerin en büyük rakibi bu sezon da Sivasspor olacaktır.”

Cevabı sahada vereceğiz

Teknik Direktör Bülent Uygun da şimdi kendilerini eleştirenlere cevabı en sahada vereceklerini söyledi. Uygun, “Dün dünde kalmıştır. Bundan sonra yarınlara bakacağız. Sivasspor camiası 1-2 mağlubiyetle yıkılmaz. Tabii ki eleştirilere bakıyoruz. İnanılmaz derecede yıpratan rencide eden eleştireler yapılmış. Ama bu eleştirilerin cevabı tabiiki sahada verilecek. Bir takım sakatlıklar ve transferlerde çıkan sorunlar işlerin ters gitmesine yol açtı. Birkaç hafta içerisinde sıkıntılarımızı çözdükten sonra Sivasspor gerçek gücüne dönecektir. İki yabancı transferimiz daha var. Bunları da gerçekleştirdikten sonra yine zor işler başarmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bouzza imzalıyor

Öte yandan, ön anlaşma yapılarak Sivas’a getirilen Cezayirli forvet Hameur Bouzza, dün sağlık kontrolünden geçtikten sonra kırmızı beyazlı takımla antrenmana çıktı. 24 yaşındaki futbolcunun bugün 2 yıllık sözleşme imzalayacağı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler