Gündem Haberleri

  Sivas doğalgaz ile tanışıyor

  Hürriyet Haber
  22.10.2005 - 15:47 | Son Güncelleme:

  Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. tarafından kent merkezindeki vana odalarına doğalgaz verilmeye başlandı.

  Halil Rıfat Paşa Caddesi'ndeki vana odasına gaz verilmesi nedeniyle düzenlenen programda konuşan İşletme Müdürü Mustafa Karabacak, yaklaşık 5 aydır kent merkezinde yaptıkları çalışmaların ardından, gaz verme aşamasına geldiklerini söyledi.

  İlk olarak Ticaret Lisesi yanında yer alan vana odasına gaz verdiklerini belirten Karabacak, 23 Ekim pazar gününden itibaren Yenişehir ve Pulur Mahallesi'ndeki binalara doğalgaz verilmeye başlanacağını söyledi.

  Karabacak, doğalgaz çalışmaları sırasında sıkıntı verdikleri vatandaşlardan özür dileyerek, “Sivas'a verdiğimiz rahatsızlığın yüzde 80'ini bu yıl kullandık. Bundan sonraki yıllarda bu kadar sıkıntı olmayacak. Önümüzdeki yıl kenar mahallelerde çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

  Doğalgazın, hem ekonomi hem de sağlık yönünden birçok faydası olduğunu ifade eden Karabacak, şunları kaydetti:
  “Doğalgaz, ciddi miktarda Sivas ekonomisine katkıda bulunacaktır. Hesaplarımıza göre yıllık 30 milyon dolar civarında yakıt bedeli Sivas'ta, Sivaslıların cebinde kalacaktır. Vatandaşlarımız sağlıklı konforlu ve ucuz ısınma sistemine geçebilecektir. Kentte ilk etapta 1600 abonemiz var. Söz verdiğimiz gibi gaz vereceğiz. Ondan sonra bu yıl ki çalışmalarımızı tamamlayacağız.”

  Karabacak, daha sonra çalışanlarla birlikte doğalgaz vanasını açtı. 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı