Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivas Belediyespor'da 3 transfer birden

Yeni sezonda Hentbol Bayanlar Süper Lig'inde mücadele etmesi beklenen Sivas Belediyespor, Şenay Özel, Sıdıka Kurban ve Songül Gökçeoğlu ile 1'er yıllık sözleşme imzaladı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Ligde takım sayısının 12'ye çıkarılmasının ardından Hentbol Federasyonunun "Süper Lig'e davet mektubu" gönderdiği iki takımdan biri olan Sivas Belediyespor, süper lig deneyimine sahip 3 oyuncuyu kadrosuna kattı.

Kulüp başkanı Turhan Tunahan, Sivas Muhsin Yazıcıoğlu Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde, bir üst lige çıkmalarının yeterli olmadığını, ligde iyi yerlere gelebilmek için transfer yapmaları gerektiğini söyledi.

Takımı güçlendirmek ve ligde hatırı sayılır bir konuma gelmek istediklerini dile getiren Tunahan, Avrupa kupalarına gitme hayallerinin olduğunu da belirtti.

Hedeflerine uygun oyuncuları transfer ettiklerini aktaran Tunahan, Sivas'ı ligde layıkıyla temsil edeceklerini ve kente büyük heyecan yaşatacaklarını ifade etti.

İMZA ATMADAN MASADAN KALKTI

Tunahan'ın konuşmasının ardından imza törenine geçildi. Hentbolculardan Songül Gökçeoğlu, sözleşmesindeki sürenin 2,5 yıl yazdığını ancak 1 yıl olarak anlaşmaya vardıklarını belirterek, mukaveleyi imzalamadı.

Songül'ün masadan kalkmasının ardından Ankara 1910'dan transfer edilen Şenay Özel ve Sıdıka Kurban, 1'er yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Daha sonra toplantı odasından ayrılan Tunahan, Songül Gökçeoğlu ile görüşerek sorunu çözdü. Songül de, 1 yıllık mukaveleye imza attı.

Songül, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni bir takım olduklarını, hep beraber iyi şeyler yapmak istediklerini ve mutlu olduğunu söyledi.

Sözleşmede ufak bir pürüz olduğunu ancak sorunu hallettiklerini dilegetiren Songül, "1 yıllık anlaştım, 2,5 yıl falan yazıyordu. Yanlış anlaşılma olmuş. Şu an bir problem yok" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz