SİVAS HABERLERİ

Sivas Belediye Başkanı Aydın Gündemi Değerlendirdi

IHA
02.10.2015 - 15:28Son Güncelleme :

SİVAS BELEDİYE BAŞKANI SAMİ AYDIN, BASINDA ÇIKAN BAZI HABERLER HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

IHA

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, basında çıkan bazı haberler hakkında açıklamalarda bulundu.
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, belediyenin çalışmaları ve Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) güzergahı ile ilgili bazı medya kuruluşlarından yer alan haberler nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Necmettin Erbakan Caddesi’nde devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle engelli yoluna gelen elektrik direği ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Aydın, yolun 14 Ekim günü açılacağını ve bu süre zarfından elektrik direklerinin oradan kaldırılacağını belirterek şunları söyledi.
“Organize Sanayi’nde çalışmalarımız devam ediyor. Gerçekten standardı yüksek bir yol olacak. Orada kaldırım üzerinde bulunan eski elektrik direkleri var. Bu direklerin görme engelli vatandaşlarımız yönelik yapmış olduğumuz engelli bandına denk gelmesi haber yapılmış. Keşke böyle bir haber yapılırken bize bir sorulsa biz o hatları, elektrik hatlarını yer altına aldırdık. Çalışmalar tamamlandığında açılış yapılmadan önce o beton elektrik direkleri kaldırılacak. Bunun kaldırılmayacağını düşünmek sanki orada görme engelli vatandaşlarımızın yürüyüş bandından direğe çakılacak gibi algılanmış olmasından üzüntü duydum. Biz elbette haber yapacağız, eksiklikleri dile getireceğiz. Ama bunun yapıcı ve adaletli olması gerektiğini düşünüyorum. Sivas Belediyesi olarak yapılan çalışmalar bu şehri yönelik yapılan çalışmalardır. Ancak bunların çarpıtılması bizleri üzer.” dedi.
Yüksek Hızlı Treni’nin değişen güzergahıyla devletin 100 milyon TL kar edeceğini söyleyen Aydın,” Bütün kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri davet edilerek harita üzerinde mevcut hattı ve alternatif olabilecek düşünceleri kamuoyu ile paylaştığımızda kamuoyunun tamamını bir tane istisnası olmaksızın bu hattın değiştirilmesinin doğru olacağını ve bizim sunduğumuz bugünkü hayata geçirilmek üzere olan hattın doğru olacağına Sivas ile birlikte kararlaştırmamıza rağmen daha sonra bu konuda Ulaştırma Bakanlığı bürokratlarıyla, Ulaştırma Bakanımızın da içinde olduğu bir değerlendirme neticesinde bu hattın değiştirilmesi ve mevcut planlanan hattın yapılmasının doğru olacağının kararına rağmen ve belediyemizin çalışmaları neticesin hat Kızılırmak’ın güneyine alınmıştır. Bu aşamaya kadar geçilen 7-8 aylık süreçte bir tane fikir sunmayan, görüş belirtmeyen şahısların hat kesinleştikten sonra çalışmalar başladıktan sonra Sivas’ın menfaatini düşünüyormuş gibi bir algı oluşturmaya kalkması Sivas adına bir şansızlıktır.”diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas Belediye Başkanı Aydın Gündemi Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas Belediye Başkanı Aydın Gündemi Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı