« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sivas Avrupa'yı düşünüyor

Türkiye'yi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Sivasspor kendi tesislerinde çalışmalarını sürdürüyor. Teknik direktör Bülent Uygun, "Geçtiğimiz sezon Sivasspor'un neler yapabileceğini herkes gördü. Şimdi hedef Avrupa" dedi.

HALİFE YALÇINKAYA - SİVAS / DHA
SON GÜNCELLEME

Avrupa Şampiyonlar Ligi 3'üncü ön eleme maçında salı günü Belçika'nın güçlü temsilcisi Anderlecht ile deplasmanda karşılaşacak olan Kırmızı-Beyazlı ekip çalışmalarını sürdürüyor. Geçen iki sezonda olduğu gibi yeni sezonda da yine Sivasspor'un adından söz ettireceğini söyleyen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, "Yeni sezonda inşallah şampiyon Anadolu'dan çıkar. Sivasspor gibi Anadolu takımları da şampiyonlukta iddialı olurlar" diye konuştu.

4 BÜYÜK TABUSUNU SİVASSPOR YIKTI

Sivasspor'un geçen sezonlarda elde ettiği başarısı ile 4 büyüklerden başkası şampiyon olamaz tabusunu yıktığını da söyleyen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, "Yıllardan beri hiçbir Anadolu takımının başkanı yöneticisi, hocası şampiyon oluruz şeklinde demeç vermemişti. 4 büyüklerden başka kimse şampiyon olamaz şeklinde köşe yazarları yazılar yazıyordu. Bu tabu Sivasspor sayesinde yıkıldı.

Sivasspor bu başarısıyla bir önyargıyı yıkarken, diğer Anadolu kulüplerinin de önünü açtı. Ben inanıyorum ki Kayserispor, Gaziantepspor, Ankaragücü, Eskişehirspor ve Bursaspor bu sezon şampiyonluğun en büyük adayları olacaklar. Sivasspor'la birlikte bu sezon süper lig gökkuşağı kadar renkli olacak" ifadelerini kullandı.

ANDERLECHT'İ ELEMEK İSTİYORUZ

Süper Ligi öncesi Sivasspor'un Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynayacağını ve Belçika'nın güçlü takımı RSC Anderlecht ile karşı karşıya geleceklerini de sözlerine ekleyen Bülent Uygun, "Anderlecht'in elemelerde ne kadar şanslı ise bizde o kadar şanslıyız. Sivasspor hiç bir takımdan küçük değildir. Küçük olsa şampiyonlar ligine kadar yükselmez. Biz gücümüzü çok iyi biliyoruz, amacımız bu gücümüzü ve başarımızı Avrupa'ya tanıtmaktır. Anderlecht'ten çekinmiyoruz çıkıp sahaya oyunumuzu oynayacağız. İnşallah Anderlecht'i eler ve yine büyük bir başarıya imza atarız" şeklinde konuştu.

SİVASSPOR'UN OYUN YAPISI DEĞİŞTİ

Sivasspor'un kendi özgücüne dayanan, aktif, futbol olarak agresif yapısıyla sahada mücadele edeceğini ve Avrupa Şampiyonlar Ligi 3'üncü ön eleme karşılaşmasında Anderlecht'i' elemek için elinden geleni yapacağını da sözlerine ekleyen Bülent Uygun, "Her şeyden önemlisi Sivasspor gösterdiği kazanma azmi ve iyi futboluyla Avrupa'da da adından söz ettirecektir. Bunu yapacağız. Takıma yeni katılan arkadaşlarımız ile oyun yapımız değişti. Savaşan ve kazanmak için futbolun bütün güzeliklerini sahaya yansıtan bir takım olacağız" dedi.

BİZİ ELEŞTİRENLER LİGDE GÖRSÜN

Sivasspor'un Hollanda kampında oynadığı hazırlık müsabakalarında aldığı kötü sonuçlar üzerine yorumcuların Sivasspor'u yerden yere vurmaya başladıklarını ve eleştiri oklarını Sivasspor'a yönettiklerini söyleyen Bülent Uygun, "Biz Hollanda kampında 3'üncü lig, 4'üncü lig takımları ya da amatör takımlarla değil, dünya çapında tanınmış, güçlü rakiplerle hazırlık maçı yapmayı tercih ettik. Bu müsabakalarda istediğimiz futbolu sahaya yansıtamadık. Beklediğimiz başarıyı yansıtamadığımız gibi istediğimiz sonuçları da alamadık ama ders çıkarmayı da ihmal etmedik. Dersimize iyi çalıştık. Esas sınavımızı Anderlecht önünde vereceğiz. Herkes yine yeni sezonda Sivasspor'u konuşacak" diye konuştu.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, 28 Temmuz'da Belçika temsilcisi Anderlecht ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi 3'üncü ön eleme maçında Sezer Badur ve Mehmet Yıldız'ın sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyeceklerini söyledi.

Uygun, "Mehmet Yıldız ve Sezer Badur bu karşılaşmada olmayacak ama onların yerine oynayacak olan arkadaşlarımız aynı başarıyı göstereceklerdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

SİVASSPOR YARIN BELÇİKAYA GİDİYOR

Sivasspor Salı günü Belçika'da oynayacağı Anderlecht maçı için pazartesi günü bu ülkeye gidiyor.

Yarın özel bir uçakla Belçikaya gidecek olan Sivasspor'un 2'inci Başkanı Erdal Sarılar, "Sivasspor kafilesinin pazartesi günü saat 11.00'de özel uçakla Belçika'ya gidecek. Çarşamba günüde Sivas'a dönecek. Sivasspor'un ilk maçında iyi bir sonuçla Sivas'a döneceğine inanıyorum. Takıma yeni katılan futbolcularla çıkacağımız bu önemli maçtan Sivasspor'un tur için iyi bir sonuçla Sivas'a döneceğinden şüpem yok. Salı akşamı bunu hep birlikte göreceğiz" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.