ÇANAKKALE HABERLERİ

Sıtkı Turan İsminin Hizmet Birimlerinden Kaldırılmasına Tepki

IHA
03.10.2015 - 16:16Son Güncelleme : 03.10.2015 - 16:17

ÇANAKKALE MHP İL BAŞKANI İSMET BALKAN - MHP EZİNE İLÇE BAŞKANI A. TEVFİK AYTİMURER

IHA

Ezine Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile hizmet birimlerinden merhum MHP’li Milletvekili Sıtkı Turan ismin kaldırılmasının yankıları devam ediyor. Bugüne kadar tartışmalara girmeyen MHP Ezine İlçe Başkanı A.Tevfik Aytimurer Suskunluğunu bozarak , “Seçilerek yönetime getirilenler vaad ettikleri projeleri gerçekleştirmek ve yeni projeler üretmek şöyle dursun, kazanılmış olanlara bile sahip çıkamaz durumdadırlar” dedi.
Ezine ilçesi ve halkı için yeni projeler üretmediklerini belirten Aytimurer, “ İlçemizin yaşanabilir bir yer olması için, bunca ihtiyaç ve sorunlar varken, yapılanları bozup tekrar yapmaktadırlar. Hibe edilen araçlar ile övünmekteler. İlçe halkı hizmet beklemekteyken, siyasi isim ve figürler ile popülist bir tavır sergilemektedirler. Sayın belediye başkanımız ve meclis üyelerimiz, Sıtkı Turan MHP Milletvekili olduğu kadar Çanakkale’nin de milletvekiliydi. Hizmet birimlerine bir ahdı vefa olarak ismi verilmiştir. Bu isimden ve mensubu olduğu partiden neden bu kadar ürktünüz? Kimlerin sempatisini kazanmak niyetindesiniz? Yerine ismini verdiğiniz Ali Saim Kayaalp, tüm ilçe halkınca sevilmiş, yeri dolmaz şahsiyet olarak hafızalara kazınmıştır. Bu şahsiyete ahdı vefa göstermek istiyorsanız, öncelikle ilçemize kazandırdığı değerlere sahip çıkın. Virane olmaktan kurtarın. Sizden öncekilerin yaptıklarını bozmaktan başka bir icraatınız olmadı. Görünen o ki, gitmekten anladığınız, yapılanı bozmaktan öteye gitmiyor” dedi.
Merhum MHP Milletvekili Sıtkı Turan’ın Ezine ilçesi için birçok hizmetler yaptığını belirten MHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Balkan ise “Sayın Ezine Belediye Başkanımızla biraraya geldik. Bizim canımız olan ve Çanakkale’nin değeri olan Sıtkı Turan, belediyeye hizmet birimini kendi gayretleriyle getirmiştir. Ankara’da burası için yoğun çabalar harcamıştır. Ve isminin buraya verilmesinin sebebi sadece bu gayretlerinden dolayıdır. Onun ismini oradan alıp, başka bir değerin adını oraya vermek, hem o değere hakarettir. Hem de bizim milletvekilimize ve partimize hakarettir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Sıtkı Turan İsminin Hizmet Birimlerinden Kaldırılmasına Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sıtkı Turan İsminin Hizmet Birimlerinden Kaldırılmasına Tepki haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   16:46
  • Akşam
   19:24
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı