ANKARA HABERLERİ

Sitelerin önünü OSB ile açın

Hürriyet Haber
15.04.2016 - 16:08Son Güncelleme :

Siteler esnafını ziyaret eden ASO Başkanı Nurettin Özdebir, bölgenin Türkiye’ye mobilya imalatını öğrettiğini fakat teknolojik dönüşüme ayak uydurulamadığını söyledi. Özdebir, “Mobilya OSB kurmak isteyen esnafa destek olacağız” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Siteler'de esnaf ve sanayicilerle bir araya geldi. Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası'nda düzenlenen toplantıya ASO Başkan Yardımcısı Mehmet Doğanlar, ASO Genel Sekreteri Doç. Dr. Yavuz Cabbar, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ve çok sayıda mobilya üreticisi katıldı. Siteler'in Türkiye için önemli bir mobilya üretim merkezi olduğunu dile getiren Özdebir, "Türkiye burada mobilyayı öğrendi. Gerçek zanaat sahibi olan ustalar Siteler’de yetişiyor. Maalesef işi burada öğrenenler, başka şehirlere gidiyor. Bu süreçte esnafın değişim ve dönüşüm konusunda gerekli duyarlılığı göstermemesi etkili oldu. Firmalarınızı dünya ile rekabet edebilecek hale getirmeniz lazım" dedi.

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

Siteler'in Türkiye’yi farklı mobilyalarla tanıştıran ilk üretim bölgesi olduğunu söyleyen Özdebir, “Böyle bir merkezin artık günümüzün teknolojik gelişmelerine açık ve rekabet gücünü artıracak organize sanayi bölgelerinde yer almasının zamanı geldi. Artık Siteler'deki üretim şekli; iş sağlığı, güvenlik ve verimlilik açısından birçok zorluk çıkarıyor. Sorunlara karşı birlikte hareket etmelisiniz. Büyümek isteyen üreticilere yönelik bir organize sanayi bölgesi kurulması konusunda karar verirseniz ASO olarak her türlü desteğe hazırız” diye konuştu. Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı da, Siteler'in bir çok sorunu olduğunu, bunların birlik olunduğu müddetçe çözülebileceğini belirterek, Siteler dışında bir mobilya ihtisas organize sanayi bölgesi kurulmasının büyümek isteyen üreticilerin önünü açacağını söyledi.

Etiketler: OSB

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sitelerin önünü OSB ile açın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2016 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sitelerin önünü OSB ile açın haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı