ANTALYA HABERLERİ

Site yöneticilerine 'asansör' eğitimi

DHA
05.04.2018 - 12:50Son Güncelleme :
DHA

 

Hasan DEMİRBAŞ/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da özel bir asansör firması, Konyaaltı'nda site yöneticilerine asansörlerin bakım ve muayenelerini anlattı.
Asansör ve yürüyen merdiven sistemleri üreticisi AKE Asansör, Konyaaltı ilçesinde site yöneticilerine yönelik 'Asansör Bakım ve Muayene' toplantısı düzenledi. Firma yetkilileri asansör aylık bakımları ile yıllık muayenelerin farklı olduğunu belirterek, araçların düzenli periyotlarla muayenelerinin yetkili servislere yapılması ve araçların 2 yılda bir araç muayenesine girmesi gibi bir durumun asansörler için de geçerli olduğunu söyledi. Asansörlerde güvenlik derecesini gösteren etiket uygulaması hakkında bilgi veren AKE Teknik Servis Sorumlu Yöneticisi Canan Gürkan, şöyle konuştu:
“A tipi muayene kuruluşu tarafından yıllık periyodik muayene sonrasında en geç 3 iş günü içinde hazırlanan rapor doğrultusunda bina asansörlerine kırmızı, sarı, mavi veya yeşil etiketlerden biri verilir. Buna göre; sarı ya da kırmızı etiket alan asansörlerin güvensiz ve kullanılmaması gerektiği; mavi etikete sahip olanların hafif kusurlu ama kullanılabilir; yeşil etiketli asansörlerin güvenli ve asansör standartlarına uygunluğu bilinmeli. Devletimizin yapmış olduğu bu düzenlemeler, asansörlere getirilen yeni standartlar ve zorunlu denetimler ile bilincin daha da arttığını görmek sektörümüz için çok sevindirici gelişmelerdir. Bu yeni düzenlemeler ile artık asansörler hem kullanıcı hem de hizmet veren firmalar için daha güvenli ve daha dayanıklı olmaktadır."
Firma, site yöneticilerine yönelik bilgilendirme çalışmalarına farklı ilçelerde devam edecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Site yöneticilerine 'asansör' eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı