SİT alanındaki mala ‘fiyat belgesi’ verilecek

Hürriyet Haber
06.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Maliye Bakanlığı, SİT alanı içinde kalan ve kesin inşaat yasağı getirilen taşınmaz malı bulunanlara, talep etmeleri halinde, taşınmaz malın bedelini gösteren belgenin bir örneğini verecek.

Taşınmaz malın bedeli, satış ihalelerine katılacak kişi üzerine ihale yapılması halinde, ihalenin düzenleme tarihi ile ihale tarihi arasında geçen sürede artırıma tabi tutulacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ ile halen uygulanmakta olan ‘‘Kesin İnşaat Yasağı Getirilen Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlıklarının Bulunduğu Sit Alanlarındaki Taşınmaz Malların Hazine'ye Ait Taşınmaz Mallar ile Değiştirilmesi Hakkındaki Yönetmelik’’ hükümlerinin yanı sıra SİT alanı içinde kalan taşınmaz mal maliklerinin talepleri halinde, Maliye Bakanlığı'nca taşınmaz malın bedelini gösteren belgenin bir örneğinin verilmesi kararlaştırıldı.

Verilecek belge ile Maliye Bakanlığı’nın taşınmaz mal satış ihalelerine katılacak kişi, üzerine ihale yapılması halinde ihale bedelinden, düzenleme tarihi ile ihale tarihi arasında geçen sürede artırıma tabi tutularak belirlenecek bedelin, mahsubu veya oluşan fark kadar ödeme imkanı getirildi.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı