« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sistemli oynayan turu geçti

GEÇEN maç sonunda da söylediğim gibi Fenerbahçe çıkabilecek en zor rakiplerden biriyle eşleşmişti.

Rüştü REÇBER
SON GÜNCELLEME

Shakhtar’ı güçlü kılan şey, başlarındaki deneyimli Lucescu ve kendisiyle beraber oturttuğu başarılı sistem... Takımda ne kadar oyuncu değişirse değişsin, her sene düzenli işleyen sistemin oluşturduğu bir takım vardı F.Bahçe karşısında... İlk maçta istedikleri sonucu almışlardı. Fakat Shakhtar’ın iç saha maçlarında dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerinden birisi, her iki devrenin de yarım saatlik dilimlerinden istedikleri sonucu almak için çok çaba sarf etmeleriydi. İlk golü bulduktan sonra da kontratak silahını iyi kullanıp, skor üretmekteki becerilerini sahaya yansıtıyorlar. Dün gece de bu düşünce ve sistemlerini sahaya en iyi şekilde yansıttılar.

FENER’E ZAMAN LAZIM

İlk maçtan sonra da bunu ifade etmiştim; Fenerbahçe turu geçerse sürpriz, elenirse normal olacaktı. Her ne kadar bireysel anlamda yetenekli ve önemli futbolculara sahip olsa da, Fenerbahçe’nin zamana ihtiyacı olduğunu bir kere daha gördük. İlk gole kadar kontrollü oynayan bir Fenerbahçe vardı ve tek düşünceleri gol yememekti. Topu kaybettikleri yerde hemen baskı yapmaları bunu gösteriyordu.
En büyük şanssızlıkları, yapılan penaltı sonrası yenilen ikinci goldü. Bu gol F.Bahçe’nin havlu atmasına ve bütün beklentilerin sönmesine neden oldu. Maç 1-0 devam ederken Fenerbahçe’nin bulacağı bir gol turu getirebilirdi. Fakat yedikleri ikinci gol ve ardından gelen üçüncü gol her şeye noktayı koydu.

1-0’KEN OLABİLİRDİ!

Dünkü F.Bahçe, çok iyi bir kadrosu olmasına rağmen olgunlaşmış bir görüntü veremedi. Ortada kurulmuş yeni bir takım var ve gün geçtikçe her şey iyiye gidecektir. Bu kadro ile Avrupa Ligi Play-Off’unda en iddialı takımlardan biri sarı lacivertliler olacaktır. Kjaer’in kırmızı kart görmesi ön elemeler öncesi F.Bahçe için dezavantaj oldu.
Vitor Pereira’nın stresi yüzünün her hâlinden belli oluyordu. İlk yarıdaki agresif tutumları, ikinci yarıya da taşındı ve hakem tarafından tribüne gönderildi. Atılırken belki takımını ateşleyeceğini düşünmüş olabilir fakat ikinci yarıdaki pozisyonsuz futbol bunun tam tersi bir görüntü çizdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz