« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sistemli çalışma başarı getirdi

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Genç Kızların Avrupa Şampiyonu olmalarıyla ilgili bir değerlendirmelerde bulundu.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME
Karabıyık, "Bu başarı Türk voleybolunun bir başarısıdır. Bu başarı bir bütündür. Türk voleybolunun geçmişi çok eski ve voleybolumuzun temeline harç koyan herkese teşekkür ve minnet borçluyuz. Ankara seyircisine teşekkür ederim" dedi.

Karabıyık şöyle devam etti:
"Sistemli çalışma bize başarı getirdi. Erkek voleybolunda duraklama ve yükseliş, bayan voleybolu kadar dikkat çekmiyor. Erkeklerde 2007, 2009 ve 2010'da ard arda Avrupa Şampiyonası'na katıldık. Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası devam ediyor. Almanya ve Danimarka'yı yendik. Turnuva devam ediyor. Yükselişimiz sürüyor. Bir şeye başarı diyebilmemiz için devamlılığının olması şart. Başarı sürekli olmazsa tesadüftür. Voleybolda biz çok istikrarlı işler yaptık. Çıtamızı gittikçe yükseltiyoruz. Altyapıda da başarılar kazanmak önemli. Belli seviyelerde durabilirsek başarılı olmuş oluruz. 2006'dan itibaren Ankara ciddi bir voleybol sehri oldu. Ankara seyiricisi bize artık alıştı. Tabi bizim başarılarımızı gören halk her zaman yanımızda oldu. Dün salon dışında kalan seyircilerimiz bile oldu. Maçın başından sonuna kadar bize destek verdi. Kızlarımızı çok iyi desteklediler. Hepsi sağ olsun. Altyapı çalışmadan üretim hattı çalışmadan başarı olmaz. Önümüzdeki yıllarda voleybolda altın çağımızı yaşayasacağız. Benim için mücadele önemli çünkü herzaman kazanamayabilirsiniz."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler