Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şişme botla gezinti faciayla bitti

  A.A.
  03.07.2007 - 20:16 | Son Güncelleme: 03.07.2007 - 20:27

  Alınan bilgiye göre, Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, İznik Gölü kıyısına aileleriyle birlikte pikniğe giden İsmail Kula (39) ve Fahri Kaya (33), arkadaşları Adem Topçu'nun kızı Züleyha Topçu'yu (5) da yanlarına alarak şişme botla göle açıldı.

  Kıyıdan 100 metre açıkta Züleyha'nın bottan düşmesi üzerine, küçük kızı kurtarmak için göle giren İsmail Kula çırpınmaya başladı. Kula'nın çırpındığını gören Fahri Kaya da suya atladı.

  Kıyıda otururken Kaya'nın yardım çığlıklarını duyan Züleyha'nın babası Adem Topçu, yardım için şişme botun bulunduğu bölgeye dek yüzmesine karşın, bottan düşen 1'i çocuk 3 kişi, kısa sürede suda kayboldu.

  Jandarma ekiplerinin, balıkçılar ve vatandaşların yardımlarıyla başlattıkları arama çalışmalarında, Fahri Kaya'nın cesedi, olaydan 1 saat sonra göldeki boğulma olaylarını önlemeye yönelik olarak yeni kurulan Orhangazi Su Sporları Derneği'nin kurucu başkanı Kenan Özkan tarafından bulundu.

  İsmail Kula ve Züleyha Topçu'nun cesetleri de 1.5 saatlik aramalar sonucu bulunarak, kıyıya çıkarıldı.

  Ölen 3 kişinin cesedi, Orhangazi Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırılırken, boğulanların yakınları sinir krizi geçirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı