Gündem Haberleri

  Şişme botla denize açılan 2 genç kayboldu

  Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)
  21.08.2009 - 13:50 | Son Güncelleme:

  TEKİRDAĞ’ın Marmara Ereğlisi İlçesi'nde denizin dalgalı olmasına rağmen lastik botla denize açılan 23 yaşındaki Elvan Doğan ile arkadaşı 19 yaşındaki Murat Akan kayboldu.

  Marmara Ereğlisi’nde inşaat işçiliği yapan Elvan Doğan ile arkadaşı Murat Akan, ‘Yeğen-1 Sitesi’ sahilinden dün denize girdi. Bir süre denizde yüzen iki arkadaş, daha sonra yanlarında getirdikleri lastik botu şişirdi. İki kafadar, havanın rüzgarlı ve denizin dalgalı olmasına aldırış etmeden bota binerek açıldı. Havanın kararmasına rağmen çocuklarının eve dönmemesinden endişelenen aileleri, cep telefonlarına da yanıt alamayınca aramaya çıktı. Yeğen-1 Sitesi’nin girişinde kamyoneti ve içinde eşyaları bulan gençlerin ailesi polise başvurarak yardım istedi. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait botlarla kayıp gençlerin bulunması için arama yapıldı. Ancak denizin dalgalı olması havanında kararması üzerine arama çalışmalarına ara verildi.

  SABAHA KADAR BEKLEDİLER

  Denize açıldıktan sonra kaybolan Elvan’ın babası Ziya Doğan yakınları ile birlikte dün geceyi sitenin içinde bekleyerek geçirdi. Oğlunun iki ay önce askerden döndüğünü anlatan baba Ziya Doğan şöyle dedi:

  “Çocukların denize gireceğinden haberimiz vardı. Ancak gece geç olunca aramaya başladık. Siteye geldiğimizde aracı bulduk eşyaları içindeydi. Deniz kenarına geldiğimizde çok dalga vardı. Hemen Sahil Güvenlik yetkililerine haber verdik. Kısa sürede sahil güvenlik ekipleri geldi. Bir süre arama yaptıktan sonra ayrıldılar. Sabaha kadar bir cevap bekledik. Ancak hiç kimse bize bir şey demedi. Çocuklarımızın bulunmasını istiyorum.”

  Site sakinlerinden Nadire Şenova da, sabaha kadar aile ile birlikte bir haber gelmesini beklediklerini söyleyerek, “Türkiye’de bu tür olaylara hiç önem verilmiyor. Sabaha kadar hiçbir site sakinimiz uyumadı. Herkes gelecek umutlu bir haberi bekledi. Aramadığımız, bakmadığımız bir yer kalmadı. Helikopterler ile arama yapılacağı söylendi. Ancak bir helikopter görmedik. Avrupa’da küçük bir köpek olsa bu durumda her şey seferber ediliyor” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı