Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şişli'de parkomat keşmekeşi sürüyor

  Hürriyet Haber
  16 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 16 Mayıs 2000 - 00:01

  GEÇEN salı günü ‘‘Şişli'de parkomat keşmekeşi’’ başlığıyla verdiğimiz haberin ardından Şişli Belediyesi ve bu parkomatları işleten Park Teknik Otopark İşletmeciliği Ltd Şti'nin sahibi Tolga Savacı gazetemize birer açıklama gönderdi.

  Haberde parkomat uygulamasının olduğu bölgelerle ilgili olarak belediye ve şirketin bize gönderdikleri listelerde çelişkiler olduğunu, ayrıca iki listede de bulunmayan sokaklarda bile parkomat uygulamasına rastlandığını belirtmiştik. Bu habere verilen cevaplarda da çelişkiler devam ediyor.

  9 Mayıs 2000'de Şişli Belediyesi Basın Danışmanlığı'ndan gönderilen açıklamada iki listede de bulunmadığı halde parkomat uygulanan Ahmet Fetgari Sokak için, buranın Kalıpçı Sokak'ın yeni ismi olduğu dolayısıyla burada parkomat uygulamasının geçerli olduğu söyleniyor.

  Ancak 10 Mayıs 2000'de Tolga Savacı imzasıyla gazetemize Park Teknik Şirketi adına gönderilen açıklamada, Ahmet Fetgari Sokak için ‘‘Tarafımızdan işletilmediği için bu sokakta faaliyet gösteren kişilerden sorumlu tutulamayız’’ deniyor.

  Ebe Kızı ve Şair Nigar

  Belediyenin açıklamasında Ebe Kızı Sokak için ‘‘Parkomat uygulamasına açıktır, ancak trafiği rahatlatmak için sokağın yarısı uygulamadan hariç tutumuştur’’ denirken, şirketin açıklamasında ise ‘‘Halaskargazi Caddesi trafiğini aksattığı için cadde girişindeki uygulama kaldırılmış, durulmaz tabelası takılmıştır’’ deniyor.

  Şair Nigar Sokak için ise belediyenin açıklamasında, ‘‘Şair Nigar Sokak'ta belediyemizin gerçekleştirdiği yol düzenlemesinden dolayı, sokağın üçte birinde parkomat uygulaması söz konusudur’’ denirken, şirketin açıklamasında ‘‘Şair Nigar sokağın gerek İl Trafik Komisyon projesinde gerek uygulamada yarısı faal gözükmekte ve faaliyetine devam etmektedir’’ deniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı