Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şişli ve Beyoğlu'nda teröre lanet yağdı

  Timur TARLIĞ-Uğur CAN/İSTANBUL, (DHA)
  19.10.2011 - 23:00 | Son Güncelleme: 19.10.2011 - 23:05

  Şişli ve Beyoğlu’nda toplanan gruplar, Hakkari Çukurca’da düzenlenen terör saldırısı sonucu 24 askerin şehit edilmesini protesto etti. Boğaziçi Köprüsü de tepki için kırmızı-beyaz ışıklarla aydınlatıldı.

  Mecidiyeköy’de, akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 500 kişilik Alperen Ocakları üyesi grup, terörü lanetleyen sloganlar attı. Ellerinde Türk bayrakları ile Taksim yönüne yürüyen eylemcilere çevredekilerde alkışlarla destek verdi. Yürüyüş boyunca çeşitli sloganlar atan grup, Taksim Meydanı’nda şehitler anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu.

  GENÇLER BİR ARAYA GELDİ

  Bir sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla haberleşen ve çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu yaklaşık 500 kişilik başka bir grup da, saat 19.00 sıralarında Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde bir araya geldi. Ellerinde Türk Bayrakları bulunan eylemciler, alkış ve sloganlarla terörü lanetledi. Daha sonra grup ’şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarıyla İstiklal Caddesine doğru yürüyüşe geçti. Grup yürüyüş boyunca terör örgütü aleyhine sloganlarını sürdürürken, şehitler için İstiklal Marşı okundu. Eylemcilerden bazıları cadde üzerinde Türk bayrağı asılı olmayan işyerlerinin camlarını tekmeledi. Grup, Galatasaray Lise önünden tekrar Taksim Meydanı’na yürüyerek eylemi sonlandırdı.

  MOTOSİKLETLİ TEPKİ

  Sosyal paylaşım sitelerinde örgütlenen yaklaşık 30 motosikletli de Taksim Meydanı’ndan Beşiktaş’a kadar korna çalarak terörü protesto etti.

  KÖPRÜ KIRMIZI-BEYAZ OLDU

  Önemli günlerde ışıklarının renkleri değiştirilen Boğaziçi Köprüsü de teröre tepki için kırmızı-beyaz ışıklarla aydınlatıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı