Gündem Haberleri

  Sırrı siyah kıl cözecek

  Hürriyet Haber
  10.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Katilin saçı sekreterin avucunda bulundu

  Boğazı kesilerek öldürülen sekreterin katilini, saç teli ortaya çıkaracak. 2 zanlının saç telleri kriminal laboratuvarında incelemeye alınıyor.

  ADANA'da, sekreter Aslı Şimşek'i (20) çalıştığı alüminyum atölyesinde boğazını keserek öldüren katili, saç teli ortaya çıkaracak. Sevgilisi olduğunu iddia ettiği sekreter Aslı Şimşek'i kendisine yüz vermediği için öldürdüğünü poliste itiraf eden ancak tutuklu yargılandığı Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bunu reddeden Mehmet Mertoğlu (19), gerçek katilin arkadaşı Aytaç Turaçcı olduğunu öne sürdü.

  Para ve ev verecekti

  Mertoğlu'nun, ‘‘Cinayeti üstlenmem için Aytaç bana 1 milyar lira para ile 1 ev teklif etti. Teklifi yerine getirmeyince ben de bu gerçeği açıklamak zorunda kaldım’’ diye ifade vermesi üzerine sekreter cinayeti çıkmaza girdi. Katil zanlısının şok ifadesi üzerine hakkında dava açılan ve tutuksuz yargılanan Aytaç Turaçcı'nın da, ‘‘Ben dışarıda bekledim Mehmet içeri girip öldürdü’’ diye ifade vererek suçu kabul etmemesi, öldürülen sekreterin babası Öcal Şimşek'i (48) öfkelendirdi.

  Boğuşurken koparmış

  Acılı baba, katilin belirlenmesi için kızının boğuşma sırasında kopardığı ve gerçek katile ait olduğu sanılan saç teli ile katil zanlısı iki sanığın saç tellerinin karşılaştırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, Mertoğlu ile Turaçcı'nın saç örneklerinin alınarak, kriminal laboratuvarında incelenmesine karar verdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı