Gündem Haberleri

  Sırrı Sakık'ın oğlu toprağa verildi

  Okan KONURALP / ANKARA
  17.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Babasıyla yaşadığı evin balkonundan atlayarak yaşamına son veren BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu Sidar Sakık annesinin mezarı yanında toprağa verildi. Sakık'a başsağlığı telefonu açan Başbakan Erdoğan, Sakık'ın "'Evlat acısı çok ağır. Akan kanı ancak siz durdurabilirsiniz. Bu savaşı bitirin kimse evlat acısı çekmesin' sözlerine karşılık "'Ben elimden geleni yaptım, ancak karşılık bulmadı.' diyerek cevap verdi.

  Ankara Çankaya Yıldız’da babasıyla yaşadığı evin balkonundan atlayarak yaşamına son veren BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu Sidar Sakık için Çankaya Yıldız Orta Camiin de cenaze namazı kılındı. Cenazede Sırrı Sakık, Ahmet Türk, Hasip Kaplan ve Aysel Tuğluk cami avlusunda taziyeleri kabul etti.
   
  SAKIK OĞLUNU TOPRAĞA VERDİ / FOTO GALERİ 

  CENAZE TÖRENİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazına BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir in yanısıra partililer ve çok sayıda  vatandaş katıldı. Cenazeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin katılırken, CHP Gelen Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da çelenk gönderdi.

  Cenaze namazı sırasında Sırrı Sakık’ın gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Kılınan cenaze namazının ardından Sidar Sakık’ın cenazesi annesinin mezarının yanında toprağa verilmek üzere Gölbaşı Mezarlığına götürüldü.

  "BU ÜLKENİN AZİZİ OLUN SAYIN BAŞBAKAN"

  BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’tan oğlu Sedar Sakık’ın vefatı nedeniyle kendisine başsağlığı telefonu açan Başbakan Tayyip Erdoğan’a “Allah size evlat acısı yaşatmasın Sayın Başbakan” temennisi geldi. Bosna Hersek gezisi sırasında Sedar Sakık’ın ölüm haberini alan Başbakan Erdoğan, Sırrı Sakık’ı aradı. Ancak Başbakan, oğlunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Sakık’a ulaşamadı.

  ACIYI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUM

  Sakık, oğlunu toprağa vermesinin hemen öncesinde Başbakan Erdoğan’a döndü. Edinilen bilgiye göre Erdoğan, Sakık’a oğlunun ölümü nedeniyle başsağlığı mesajını ileterek, “Büyük acını anlıyorum ve yürekten paylaşıyorum” dedi. Başbakan Erdoğan, Sakık’tan oğlunun ölümüyle ilgili bilgi de aldı. Sakık da Başbakan Erdoğan’a “İlginiz nedeniyle size müteşekkirim. Ancak izniniz olursa birkaç şey söylemek istiyorum. Siz anne, baba, kardeş acısı yaşadınız. Ancak evlat acısı yaşamadınız. Allah size evlat acısı yaşatmasın Sayın Başbakan” dedi.

  HER ÜLKENİN AZİZLERİ VAR

  Sakık, sözlerini, “Sayın Başbakan bu ülkede hergün evlat acısı yaşayan anneler var. Türk ve Kürt gençleri ölmeye devam ediyor. Bu sürece göz yummayalım. Her ülkenin azizleri vardır. Siz de bu ülkenin azizi olabilirsiniz. Arkanızda halk desteği var. Bu sorunu çözün Bu ülkenin azizi olun Sayın Başbakan” diyerek tamamladı.

  ELİMDEN GELENİ YAPTIM KARŞILIK BULMADI

  Sakık, Erdoğan'a 'Evlat acısı çok ağır. Akan kanı ancak siz durdurabilirsiniz. Bu savaşı bitirin kimse evlat acısı çekmesin' dedi. Tırmanan terör olaylarının gölgesinde geçen bu konuşmada Başbakan Erdoğan'ın yanıtı ise şöyle oldu: 'Ben elimden geleni yaptım, ancak karşılık bulmadı.' (Akşam)

  Sırrı Sakıkın oğlu toprağa verildi 'BABA SENİ ÇOK ÜZDÜM' DEDİ, ATLADI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı