« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sırrı Acar'ın heykeli dikildi

Eski dünya ve Avrupa Şampiyonu güreşçi Sırrı Acar'ın, Yalova'da yaptırılan heykeli törenle açıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yalova Belediyesi tarafından Sırrı Acar Güreş Eğitim Merkezi önüne konulan heykelin açılış törenine Belediye Başkanı Yakup Koçal, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve çok sayıda davetli katıldı.

Federasyon Başkanı Bak, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'ye uluslararası turnuvalarda çok sayıda şampiyonluk getiren Sırrı Acar'ın Türk güreşi için çok önemli bir isim olduğunu söyledi.

Sırrı Acar'ın Türk güreşinin gelişimine ve altyapıya büyük önem verdiğini ifade eden Bak, “Sırrı Acar'ın adı bu heykelle ölümsüzleştirilmiştir. Yalova Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Yakup Koçal da ulusal ve uluslararası alanda başarı kazanacak spor dallarına destek verdiklerini ifade ederek, güreş, masa tenisi ve bisiklet dallarına önem verdiklerini söyledi. Koçal, “Çocuklarımızın Sırrı Acar gibi büyük güreşçi olması ve başarı kazanması için elimizden gelen desteği sürdüreceğiz” dedi.

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce de şunları kaydetti:
“Bizler de sizin gibi güreşçiyiz. Siz minderde güreşiyorsunuz, biz meydanlarda güreşiyoruz. Sizin sırtınızı minderde yere getiriyorlar, bizimkini ise sandıkta. Aramızdaki fark ise şu; siz gücünüzü kendinizden alıyorsunuz, biz ise milletten. Hiçbir siyasetçinin heykeli tüm siyasi partilerden temsilcileri böylesine bir araya getiremez. Ama Sırrı Acar'ın kişiliği getirir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler