Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şırnak'taki saldırılara kınamalar

  ANKA
  09 Ekim 2007 - 17:55Son Güncelleme : 09 Ekim 2007 - 17:55

  Şırnak'ta 13 askerin şehit edilmesiyle sonuçlanan terör saldırısı ikinci gününde de sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri ve üniversiteler tarafından kınanıyor.

  Kınama yayınlayan kuruluşlar ve mesajları şöyle:

  GAZİ ÜNİVERSİTESİ SENATOSU

  Gazi Üniversitesi Senatosu’ndan yapılan açıklamada, duyarlılık çağrısı yapıldı. Açıklamada, “Tüm toplum kesimlerine ve yetkililere, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkının geleceği adına, terör örgütünün hunharca saldırılarının bir an önce durdurulması için üzerine düşen görevi büyük bir duyarlılıkla yerine getirilmesi çağrısında bulunuyoruz” denildi.

  TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ

  Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Aytaç Durak, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurup bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayaktadır. Hiç kimsenin Türkiye Cumhuriyeti’nin toprağında bir karış yer dahi almaya gücü yetmez. Bilinsin ki terör örgütü ve bunları besleyen dış mihraklar, bu emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır” dedi.

  TÜRK-İNŞA İŞVEREN SENDİKASI

  Türkiye Resmi Sektör İnşaat Müteahhitleri İşveren Sendikası Genel Başkanı Vedat Alver, Türk-İnşa ailesi adına, ”Ulusumuzun sabrını sınamaya kalkanlar döktükleri kanda boğulacak, milletimiz sonsuza kadar kardeşçe yaşayacaktır. Bu kalleşçe saldırılar, devletimizden hak ettiği karşılığı görecektir” dedi.

  TÜRKİYEM TOPLULUĞU

  Türkiyem Topluluğu’ndan yapılan açıklamada, Türkiye’nin terörü de, teröristleri de yok edecek siyasi iradeye ihtiyaç duyduğu belirtilerek, “22 Temmuz seçimlerinde yüzde 47 ile TBMM’ye girenler, temsilci olduklarını öne sürdükleri Yüce milletimizin yüzde 99’unun terörün ve teröristlerin bitirilmesini istediğini görmek zorundadır” denildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı