Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şırnak'ta iki asker yaralandı

  AA
  02 Eylül 2015 - 14:42Son Güncelleme : 02 Eylül 2015 - 14:42

  Şırnak'ta, Milli Jandarma Komando Taburu yol emniyeti unsuruna, terör örgütü mensubu teröristlerce silahlı saldırıda bulunulduğu, bir subay ve uzman çavuşun yaralandığı bildirildi.

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurtiçi olaylara ilişkin bilgilere yer verildi.

  Buna göre, on F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu gerçekleştirildi. Görev esnasında, dört F-16 uçağı, Suriye'de konuşlu füze sistemince 1 dakika 25 saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle taciz edildi.

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hudut Birliklerince, dün, Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışan 478 kişi ve Türkiye'den Suriye'ye geçme teşebbüsünde bulunan 27 kişi yakalandı. Yasa dışı yollarla Türkiye'den 137 kişi Yunanistan'a, bir kişi de Bulgaristan'a girmeye çalışırken yakalandı.

  Şırnak il merkezinde, bir astsubay ile uzman çavuşa, araçlarıyla seyir halindeyken terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, astsubay hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanırken, uzman çavuş yara almadı. Olay yerinden kaçarken karşılaştığı uzman çavuşu hafif şekilde yaralayan terörist, derhal karşılık verilmesi üzerine kaçtı.

  Şırnak'ta, Milli Jandarma Komando Taburu yol emniyeti unsuruna, teröristler tarafından silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırıda, bir subay ve uzman çavuş hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

  Terör örgütleri mensuplarının yakalanması için bölgedeki operasyonlar devam ediyor.

  Muş'un Bulanık ilçesinde, jandarma komutanlığı unsurlarınca, PKK-KCK yapılanmalarına yönelik arama faaliyeti yapıldı. Birer ruhsatsız tabanca, AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, ruhsatsız pompalı av tüfeği, hücum yeleği ile örgütsel doküman ele geçirildi, şüpheli 10 kişi gözaltına alındı.

  ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİ

  Muğla'nın Akyarlar açıklarında 5, Balıkesir'in Çandarlı açıklarında 30, Aydın'ın Tekağaç açıklarında 41, Aydın'ın Kuşadası açıklarında 15, İzmir'in Karaabdullah Burnu açıklarında 12, İzmir'in Çeşme açıklarında 2, Antalya'nın Kaş Gurmeli Adası'nda 13 ve Çanakkale'nin Ayvacık Müsellim geçidinde 152 kaçak kurtarıldı.

  Yozgat'ta, Sorgun İlçe Jandarma Komutanlığına, Emirhan köyü mülki sınırlarında Gelingölü Barajı'nda tekneyle balık tutmaya giden bir kişiden haber alınamadığı ihbarı yapıldı. Bölgeye giden ekipler, arama kurtarma faaliyetleri sonucunda, kayıp kişiye ait herhangi bir bulguya rastlamadı. Jandarma Özel Asayiş Komutanlığından görevlendirilen ekip, arama kurtarma faaliyetine devam edecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı