Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şırnak'ta çatışma: 2 şehit

  Hürriyet İnternet
  15 Ağustos 2006 - 12:00Son Güncelleme : 15 Ağustos 2006 - 14:35

  Şırnak Gabar'da yapılan operasyon sırasında meydana gelen çatışmada 2 asker şehit oldu.

  Şırnak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün gece güvenlik güçlerince Küpeli Dağı Seslice bölgesinde icra edilen operasyon sırasında bir grup terör örgütü PKK mensubu ile çatışma çıktığı belirtildi.

  Açıklamada, çatışmada teröristlerin açtığı ilk ateş sonucunda piyade er Kadir Özdemir ile piyade onbaşı Yakup Pak'ın şehit olduğu, bölgedeki operasyonların aralıksız devam ettiği kaydedildi. 

  ŞEHİT ONBAŞI PAK'IN BABASI: TERHİSİNE 3 AY VARDI

  Şırnak'ta, teröristlerce çıkan çatışmada şehit olan piyade onbaşı Yakup Pak'ın, Adana'nın Ceyhan ilçesindeki evinde yas tutuluyor.  Alınan bilgiye göre, dün gece, Küpeli Dağı Seslice bölgesinde gerçekleştirilen operasyon sırasında, bir grup terör örgütü PKK mensubu ile çıkan çatışmada şehit olan onbaşı Yakup Pak'ın (21) Küçükkırım Mahallesi 7 Sokak'ta yaşayan ailesi, acı haber sonrasında, yakınları tarafından güçlükle teselli edildi. Baba Şahin Pak, oğlu ile en son geçen Pazar günü telefonla konuştuğunu belirterek, “Terhisine 3 ay vardı. (Eve döndüğünde seni evlendireceğim) dedim. Oğlum da hemen evlenmek istemediğini söylemişti. Bir süre birbirimizle şakalaştık. Acı haberle yıkıldık” dedi.
  Şehit onbaşının ailesi ve yakınları, evde, taziye ziyaretinde bulunanları kabul ettiler. Cenazenin, yarın Ceyhan'da, düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı