Gündem Haberleri

  Şırnak'ta bombalı tuzak son anda önlendi

  Ramazan İMRAĞ/ŞIRNAK, (DHA)
  26.05.2010 - 13:34 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK’ın Cizre ile Güçlükonak ilçeleri arasında bulununan Damcarla ve Kasrik bölgeleri arasında mayın taraması yapan askeri tim, operasyon bölgesine onlarca askeri taşıyan minibüs konvoyunun geçtiği yolda, tuzaklanmış anti tank mayınını son anda farkederek imha etti.

  Irak'tan sızan teröristlerin geçiş güzergahında bulunması nedeniyle sık sık çatışmaların yaşandığı Şırnak'ın kırsal kesiminde askerler arazi taramalarını sürdürürken, Cizre-Güçlükonak İlçeleri arasındaki Kilise Dağlarına askeri personel taşıyan minibüs konvoyu büyük tehlike atlatı.

  Kilise Dağları eteklerindeki Kasrik ve Damcarla bölgesinde mayın ve patlayıcı madde araması yapan askeri tim, tuzaklanmış anti tank mayınını son anda farketti. Mayının bulunduğu bölgede sıkı önlem alan güvenlik güçleri, sinyal karıştırcı jammer cihazı eşliğinde, bomba imha uzmanları tarafından anti tank mayını güvenli bir şekilde imha edildi. İmha sırasında ortaya çıkan patlama sesi, çevre köylerde kısa süreli paniğe yolaçtı.

  Adının açıklanmasını istemeyen askeri bir yetkili, Şırnak kırsalında farklı güzergahlarda her gün mayın, bomba ve patlayıcı madde arama tarama çalışması yapıldığını belirterek, “Bugün onlarca askerimiz son anda ölümden döndü. Operasyon bölgesine asker taşıyan minibüslerden önce yola çıkan arama tarama timi, son anda farkettiği anti tank mayınını başırılı bir şekilde imha ettiler ve onlarca askeri ölümden kurtardılar” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı